21 Günde Evlenme Duası

4.5/5 - (2 votes)

21 günde evlenme duası nasıl edilir? Evlenme günümüzde pek çok kişinin hayalleri arasındadır. İnsanlar her zaman bunun en kısa zamanda olmasını ister. Bu kapsamda hangi duaların edilmesinden önce, hakkınızda hayırlısını istemeniz gerektiği bilinmelidir.

Çünkü çok istediğiniz bir evlilik, aslında sizin için hayırlı olmayabilir. Allahü Teala her şeyi bilendir. Bu nedenle dua ederken ondan hayırlısı istenmelidir. Hangi duaları edebileceğinizi merak ediyorsanız, bildiğiniz tüm duaları okuyabilirsiniz.

Bunun dışında hacet namazı kılabilirsiniz. 2 veya 4 rekat olarak kılabileceğiniz bu namaz hakkında detaylara internetten ya da ilmihal kitaplarından bakabilirsiniz. Böylece hem nasıl kılındığını hem de ardından hangi duanın edildiğini görebilirsiniz.  Peki, 21 Günde Evlenme Duası hangisidir?

https://www.youtube.com/watch?v=AK4-yzT7EqA

Birini Kendine Deli Divane Aşık Etme Duası da ilginizi çekebilir.

Acilen Evlenmek İçin Dualar

21 Günde Evlenme Duası İnsanlar özellikle bir iş sahibi olduktan sonra hemen bir yuva kurmayı isteyebilir. Bunun dışında kadınlar çok sevdiği bir kişinin kendisine teklif etmesini arzulayabilir.

Bu gibi durumlarda hangi duaların edilebileceği, insanların aklına sık sık gelen bir sorudur. Bu kapsamda şunları okumanız mümkündür;

 1. 7 Fatiha Suresi
 2. 7 Nas Suresi
 3. 1 Ayetel Kürsi
 4. 7 İhlas Suresi
 5. 7 Felak Suresi

Bunlara ek olarak Taha suresini de düzenli bir şekilde okuyabilirsiniz. Düzenli bir şekilde okumaya devam ederseniz, Allah’ın izniyle muradınıza kısa sürede kavuşabilirsiniz.

21 Günde Evlenme Duası Nedir?

Evlenmek için en etkili dua nedir? Bu kapsamda bildiğiniz farklı duaları okumanız mümkündür. Günün farklı zamanında okuyabileceğiniz gibi, duaların makbul olduğu zamanlar da bilinmelidir;

 1. Seher Vakti
 2. Mübarek Gün ve Geceler
 3. Ezan Okunurken
 4. Ezan ile kamet arasında
 5. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlardan sonra
 6. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 7. Kalbinde incelik hissedildiği zaman
 8. Hastayken ve sıkıntılıyken
 9. Oruçluyken
 10. Yağmur yağarken
İlgini çekebilir:  Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu

Bunun yanı sıra anne babanın yaptığı dualar da makbuldür. Dolayısıyla onların da hayır duasını almanız tavsiye edilir. Tüm bu zamanlar, dua için kaçırılmamalıdır.

21 Günde Evlenme Duası
21 Günde Evlenme Duası

Hemen Evlenmek İçin Hangi Dua Okunur?

Günümüzde evlilikten uzak durmak isteyen birçok insan vardır. Buna karşılık evlenmek, yuva kurmak ve çocuk sahibi olmak isteyenler de oldukça geniştir. Her ne kadar evlenmek zor gibi düşünülse de aslında doğru insanı bulmak en önemli olandır.

Bu nedenle alemlerin rabbine dua etmeniz ve hayırlısını istemeniz tavsiye edilir. Böylece uzun seneler boyunca sağlam temellere dayanan yuva kurabilirsiniz. Hemen evlenmek için hangi dua okunur diyorsanız, yukarıda verdiğimiz tüm duaları okuyabilirsiniz.

Dua ederken temiz ve ihlaslı bir kalbin, iyi niyetlerin önemli olduğu da unutulmamalıdır. Ayrıca gusül abdesti yoksa alınması da tavsiye edilmelidir.  Okurken kimsenin olmadığı, sessiz bir odada olmak da daha rahat hissetmenize yardımcı olur. Böylece Allah’ın izniyle muradınıza ermeniz, bir yuva başlatmanız mümkündür.

“21 Günde Evlenme Duası” üzerine bir yorum

Yorum yapın