Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Dua

5/5 - (1 vote)

Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Dua nasıl edilebilir? İnsanlar hayatları boyunca farklı şeylerden korkabilir. Bu bazen cinler ve şeytanlarla ilgilidir. Bunun yanı sıra insanlardan ya da mekanlardan da ileri gelebilir.

Bu gibi durumlarda kötülükten emin olabilmek için ne okunabileceği büyük bir soru işareti bırakır. Sadece sizin için değil çocuğunuz için de geçerlidir. Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Dua şu şekildedir;

 1. Felak suresi,
 2. Nas suresi,
 3. Ayete’l Kürsi,

Okuyabilirsiniz. Bunlar kolay bir şekilde ezberlenebilir. Böylece günün farklı zamanlarında, her korktuğunuz anda okunabilir. Çocuklarınız da böylece kolay şekilde korunabilir.

Çok Güçlü Bir Korunma Duası

Çok güçlü bir korunma duası çerçevesinde neler edilebilir? Yukarıda verdiklerimizin yanı sıra okunabilecek değişik dualar da yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de aşağıda yer almakta olup şu şekildedir;

 1. Ve in yekadullezine keferu le yuzlikuneke
 2. Bi ebsarihim lemma semiuz zikra ve
 3. Yekulune innehu le mecnun
 4. Ve ma huve illa zikrun lil alemin

Bunları Arapça asıllarından okuyabileceğiniz gibi, Latin harflerinden etmeyi de tercih edebilirsiniz. Böylece korkulardan da uzak kalabilirsiniz. Farklı dualar arıyorsanız, euzü bi kelimatillahimmatammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lamme de sürekli okuyabilirsiniz.

Çok günlü bir korunma duası için ayrıca Allahümme barik fihi ve la tedarruhü da okuyabilirsiniz. Bunları çocuklarınıza da ezberletebilir, onların da korkulardan emin olmasını sağlayabilirsiniz.

Sakinleşmek İçin Dua da ilginizi çekebilir.

Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Dua
Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Dua

Zırh Gibi Koruyan Dua

Zırh gibi koruyan dua, kişilere korkulardan emin olmasını sağlar. Bu kapsamda nelerin okunabileceği büyük bir soru işareti meydana getirir. Yukarıda verdiklerimizin yanı sıra şunları da edebilirsiniz;

 1. İhlas Suresi
 2. Mümin Suresi
İlgini çekebilir:  Nazarın Fiziksel Belirtileri ve Vücutta Nazar Belirtileri

Ayrıca Euzü Bi-Kelimatillahit-Tammeti Min Gadabihi Ve İkabihi Ve Şerri İbadihî Ve Min Hemezati’ş-Şeyetini En Yahdurun duasını da okuyabilirsiniz. Sık sık hasbiyallahü ve nimel vekil de diyebilirsiniz. Böylece korkulardan emin olabilirsiniz.

Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Dua

Bir şeyin başına gelmemesi için dua zor gibi dursa da oldukça kolaydır. Bir insandan ya da mekandan, cinlerden ya da şeytanlardan korkuyorsanız, yukarıda verdiğimiz duaları sık sık okuyabilirsiniz. Bir korkunuzdan kurtulmak içinde sürekli olarak etmeyi sürdürebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda, duaların makbul olduğu zamanları kaçırmamanız tavsiye edilir. Burada şu gibi zaman aralıkları vardır;

 1. Seher Vakti
 2. Yağmur yağarken
 3. Mübarek Gün ve Geceler
 4. Ezan Okunurken
 5. Ezan ile kamet arasında
 6. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlardan sonra
 7. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 8. Kalbinde incelik hissedildiği zaman
 9. Hastayken ve sıkıntılıyken
 10. Oruçluyken

Böylece bir şeyden sürekli korkuyorsanız, Allah’ın izniyle kurtulabilirsiniz. Eğer aniden bir şeye yönelik korku gelmişse anında korktuğun şeyin başına gelmemesi için dua edebilirsiniz.

Yorum yapın