Sakinleşmek İçin Dua

5/5 - (1 vote)

Sakinleşmek için dua ne okunabilir? Günlük hayat oldukça hareketlidir. İnsanlar her zaman işlerin hızlı ve çabuk bir şekilde olmasını, sonuçlanmasını arzu eder. Bu nedenle sabırsız bir şekilde hareket eden birçok şey vardır.

Ancak olaylar karşısında sakin kalamamak, sabırlı olamamak beraberinde pek çok problemi getirebilir. Kişiler bu yüzden dolayı zarar görebilir. Dolayısıyla sakin ve sabırlı olmak şarttır. Ne var ki bu birçok kişi için çok da kolay olmayabilir.

Her şey alemlerin rabbi olan Allahü Teala’nın izniyle gerçekleşir. Sakin ve sabırlı bir insan olmak istiyorsanız çaba göstererek ona dua edebilirsiniz.

Sabır Duası

Sabır duası olarak neler okunabilir? Bu kapsamda okunabilecek pek çok dua vardır. Bunun için Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allahümme raddini bi kadaike ve barik li fima kuddire li hatta la uhibbe tacile ma attahartehu ve tehira ma acceltehu aralarından bir tanesidir.

Bunun yanı sıra Peygamber Efendimiz, öfke şeytandır buyurmaktadır. Öfkelendiğine hemen abdest alsın diye buyurmaktadır. Dolayısıyla sinirlendiğiniz zaman abdest almak ta önerilir. Ayrıca arkasından şunun okunması da tavsiye edilir;

  1. Rabbena efriğ Aleyna
  2. Sabran ve sebbit ekdamana
  3. Vensura alel kavmil kafirin

Bunun dışında la ilahe illallah kalbe külli şey’inü la ilahe illallah ba’de külli şey’in, la ilahe illallah yebka rabbüna ve yefni şey’in de edilebilir. La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim de okunabilir.

Sabır Ve Sakinleşme Duası

Sabır ve sakinleştirme duası olarak ne okunabilir? Hacet namazı okuyarak ardından dua etmeniz de mümkündür. Bu namaz 2 veya 4 rekat olarak kılınabilir. Eğer daha önce kılmamışsanız, internet sitelerine bakabilir ya da dini kitaplara bakabilirsiniz.

İlgini çekebilir:  Hayattan Ümidini Kesenlerin Okuması Gereken Dua

Böylece nasıl kılacağınızı öğrenerek hemen kılabilir, Allahü Teala’dan sabır dileyebilirsiniz. 

Sakinleşmek İçin Dua
Sakinleşmek İçin Dua

Sabır İçin Okunacak Dua

Sabır için okunacak dua hangisi? Sabırlı ve sakin olmak istiyorsanız, edebileceğiniz pek çok dua eyer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de şöyledir;

  1. Allahümme inne la emlikü li nefsi
  2. Darran ve la nef’an vela mevten
  3. Ve la hayaten ve la nüşuran ve la estetiy’u en
  4. Ecide illa ma a’tayteni ve la ettekıy
  5. İlla ma vekayteni Allahümme
  6. Veffıkni li ma tühibbü ve terda minel kavli vel
  7. Ameli li afiyeh

Sakinleşmek için dua arıyorsanız, bunların her birini okuyabilirsiniz. Ayrıca hasbiyallahü la ilahe illahü aleyhi tevekkeltü ve hüve rabb-ül arşil azim de hadis-i şeriflerde buyurulmaktadır. Ayrıca Allahü Teala’nın 99 en güzel isminden biri olan Es-Sabur da edilebilir.

Bu dualar ve esmaü’l hüsnalar, günün herhangi bir zamanında edilebilir. Ayrıca İslam’da duaların makbul olduğu zamanlar da yer almaktadır. Böylece Allahü Teala’nın izniyle muradınıza kavuşabilirsiniz.

Ağlatan Bağışlama Duası da ilginizi çekebilir.

“Sakinleşmek İçin Dua” üzerine 2 yorum

Yorum yapın