Panik Atak Duası

5/5 - (1 vote)

Panik atak duası nasıl okunur? Bu durum ani kaygılar ve endişelerden dolayı meydana gelir. Fiziksel bir rahatsızlıktan ziyade psikoloji ile alakalıdır. Bu nedenle psikologlara gidilmesi ve tedavi olunması önerilir. Panik atak için dua okumak her zaman faydalıdır.

Panik atak için duası için şifayı alan da veren de Allahü Teala’dır. Böylece onun izniyle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sık sık dua etmek de asla unutulmamalıdır. Özellikle eve girerken-çıkarken, bir mekana girip-çıkarken euzü besmele çekilmelidir.

Ayrıca Allahümme inni euzü bike mine’l hubsi ve’l habais de düzenli bir şekilde okunabilir. La ilahe illallahu vahdehu la şerike leh denilebilir. Bunların dışında panik atak duası olarak bildiğiniz tüm dualar da ezbere edilebilir.

21 Gün Panik Atak Duası

21 gün panik atak duası nasıl okunur? Yukarıda yer alan surelerin yanı sıra farklı dualar da vardır. İhlas suresi de bunlardan bir tanesidir. Felak ve Nas sureleri de edilebilir. Ayrıca şunu etmeniz de mümkündür;

 1. 21 kere Fatiha suresi
 2. 21 kere Ayete’l Kürsi
 3. 21 kere Tebbet Suresinin ilk 2 ayeti
 4. 21 kere İhlas suresi
 5. 21 kere Felak suresi
 6. 21 kere Nas suresi
 7. 21 kere Tevbe suresi 129. ayeti

Düzeli bir şekilde okursanız, Allah’ın izniyle bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

Sakinleşmek İçin Dua da ilginizi çekebilir.

Heyecan Ve Panik Atak İçin Dua

Panik ataktan kurtulmak için Esmaü’l Hüsnalar da yer almaktadır. Ya Kuddüs ismi şerifi, 41 gün 170 kere zikredilebilir. Böylece,

 1. Vesvese,
 2. Panik atak,
 3. Kurgular,
 4. Ruhsal bunalımlar
 5. Kaygılar,
 6. Korkular geride bırakılabilir.

Ayrıca Ya Kuddüs ismi şerifi her gün 100 defa da okunabilir. Böylece kalbe sıkıntı, endişe ve acı veren olumsuz düşünceler ve kurgulardan kurulabilir. Heyecan ve panik atak için dua özellikle sabah namazından hemen sonra okunabilir.

İlgini çekebilir:  Büyülerde Dua Okumanın Önemi

Ayrıca gecenin sonunda, yani imsak öncesi 1000 kere de edilebilir. Böylece beden ve kalbinden tüm belalar gidebilir.

Panik Atak Duası
Panik Atak Duası

Panik Atak İçin Hangi Dualar Okunur?

Panik atak için hangi dualar okunur? Yukarıda verdiğimiz duaların her biri, bu çerçevede edilebilir. Bunları ne zaman edeceğini bilmek de oldukça önemlidir. Günün herhangi bir zamanında bunlar edilebilir. 21 gün panik atak duası düzenli şekilde okunmalıdır.

Ancak Allah katında makbul dualar etmek istiyorsanız, duaların kabul edildiği zamanları da bilmek önerilir. Bu çerçeve oldukça geniş olup bazıları şöyledir;

 1. Seher Vakti
 2. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 3. Kalbinde incelik hissedildiği zaman
 4. Hastayken ve sıkıntılıyken
 5. Oruçluyken
 6. Yağmur yağarken
 7. Mübarek Gün ve Geceler
 8. Ezan Okunurken
 9. Ezan ile kamet arasında
 10. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlardan sonra

Panik atak duası bu gibi zaman aralıklarında edilebilir. Duaları inanarak, ihlaslı ve temiz bir kalp ile ederseniz, panik atak problemi Allah’ın izni ile kısa sürede ortadan kalkabilir.

Yorum yapın