Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

5/5 - (1 vote)

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları – Berhetiyye genellikle cinlerle ilgili olarak araştırma yaparken karşılaşılan dualardan bir tanesidir. Göz her ne kadar görme organı olsa da her şeyi göremez. Ruh, cinler, şeytanlar bunlardan sadece bazılarıdır.

İnsanlar özellikle cinleri ve şeytanları göremediği için doğal olarak korkar. Onların kötülüklerinden sakınmak için yollar aranır. Bu gibi durumlarda, alemlerin rabbi olan yüce Allah’a dua etmeniz gerekir.

Bu duaları sadece kendiniz okumakla kalmadan, çocuklarınıza da ezberletmeniz tavsiye edilir. Böylece onlar da okuyarak kendini muhafaza edebilir. Euzu besmele çekmek, bunlardan bir tanesidir. Bunun dışında rabbi euzü bike min hemeziti’ş şeyatin ve euzü bike rabbi en yahdarun da okunabilir.

Bunların yanı sıra kişiler evlerine girerken de besmele çekmelidir. Ayrıca Amene’r Rasülü ve Ayete’l Kürsi de okunabilir. Ek olarak önerilen dualar da yer almaktadır. Her ne kadar ezbere bilmeyenler için zor zannedilse de kolay şekilde okunup anlaşılabilir. Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları genel olarak olumludur.

77 Ayetel Kürsi İle Sevdiğini Geri Getirme Duası yazısı da ilginizi çekebilir.

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Aşağıda yer alan Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları gerçek kişiler tarafından yapılmıştır. Bunları inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu duayı okumadan önce içimde hep bir korku olurdu, gece uyuyamazdım. Duayı okuduktan sonra ferahladım.

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Üç harflilerden korkan kişiler mutlaka her gün okumalı. Şeytandan korunma duası olarak birebir.

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Çocuklarıma ezberlettim her gün okutup uyutuyorum. Sıçramalar ve korkmalar geçti.

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Şeytandan korunma duası olarak ne okunabilir? İnsanlar günlük hayatlarında sadece cinlerden ve şeytanlardan değil farklı şeylerden de korkabilir. Bu gibi durumlarda alemlerin rabbine dua ederseniz, bunlardan emin olabilir, rahatlayabilirsiniz. Bu sadece gündüzleri için değil geceleri de dahildir.

İlgini çekebilir:  Peygamber Efendimizin Sevdiğine Kavuşma Duası

Bu kapsamda yukarıda verdiğimiz duaların her birini günün herhangi bir zamanında okuyabilirsiniz. Sevdiğiniz kişilere ve sevdiklerinize de ezberletirseniz, Allah’ın izniyle onların da korunmasını sağlayabilirsiniz.

Her biri zor gibi görülse de oldukça kolay bir şekilde ezberlenebilir. Böylece daha rahat bir şekilde okunabilir.

Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları
Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları

Şeytandan Korunma Duası

Şeytandan korunma duası nasıl okunabilir? İnsanlar cinlerden ve şeytanlardan doğal olarak korkabilir. Ancak bunun için ne yapılabileceği büyük bir soru işareti uyandırabilir. Felak ve Nas sureleri, bunlardan bazılarıdır. Kolay bir şekilde ezberleyebilir, gün içinde sık sık okuyabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alanı da edebilirsiniz;

 1. Ve İn Yekadullezine
 2. Keferu Le Yuzlikuneke
 3. Bi Ebsarihim Lemma
 4. Semiuz Zikra Ve
 5. Yekulune İnnehu Le
 6. Mecnun Ve Ma Huve İlla
 7. Zikrun Lil Alemin

Bu duayı diler Latince okunuşundan, dilerseniz Arapça aslından okuyabilirsiniz. Eğer farklı dualar arıyorsanız, aşağıdakini de edebilirsiniz;

 1. Euzü bi kelimatillahi’t-tammati
 2. min şerri ma haleka ve zerae
 3. ve berae ve minşerri ma
 4. yenzilü minessemai ve min
 5. şerri ma ya’rucu fiha ve min şerri
 6. fitnetilleyli vennehari ve min şerri külli
 7. tarikın illa tarikan yatruku
 8. bihayrin ya Rahman

Ek olarak euzü bi kelimatillahimmatammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lamme duasını da düzenli bir şekilde edebilirsiniz. Böylece şeytandan korunma duası da okuyabilirsiniz. Hasbiyallahü ve nimel vekil de sık sık edebilirsiniz. Mümin ve İhlas surelerini de aynı şekilde unutmadan edebilirsiniz. Berhetiyye Duası Okuyanların Yorumları tarafsız kişiler tarafından yapılmıştır.

Video kaynağı

Yorum yapın