Tuz İle Uzaklaştırma Duası

4.9/5 - (7 votes)

Tuz ile uzaklaştırma duası, kötülük göreceğini düşündüğü insanlara karşı edilen ya da tehlikeli anlarda sorulan dualar arasındadır. Denenmiş ve kesin sonuç veren bu yöntem kolaylıkla yapılabilmektedir.

Eğer kendinizi tehlikede hissediyorsanız ya da kötülüklerden, kötü insanlardan korunmak istiyorsanız alemlerin rabbi olan Allahü Teala’ya dua edebilirsiniz.  Bu kelamlar, denenmiş uzaklaştırma duaları arasında yer almaktadır. Birini uzaklaştırmak için tuz kullanmak, denenen en eski yöntemlerden birisidir. Bu sayede amacınıza kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=mndgAauuU98

Eğer birinin gitmesi için dua arıyorsanız, bildiğiniz tüm duaları okuyarak alemlerin rabbi olan Allahü Teala’ya yakarabilirsiniz. Özellikle Ayete’l Kürsi, Felak ve Nas gibi sureleri okuyabilirsiniz. Tüm bunlar sayesinde hem kötü insanlardan hem de kötülüklerden, tehlikelerden uzakta kalabilirsiniz.

Tuz İle Uzaklaştırma Duası

Tuz ile uzaklaştırma duası gece vakti sessiz bir yerde edilmelidir. Ortamın temiz olması mutlaka gereklidir. Bu işlem öncesinde mutlaka abdest almalı, niyet etmeli ve ardından aşağıda yer alan Tuz ile uzaklaştırma duasını okumalısınız.

 • ya rabu alealamin , ‘ant kuliy alqudrata.
 • [Uzaklaşmasını istediğiniz kişinin adı] khudh eabdak beydan eaniy ,
 • dae hadha yabtaeid eaniy mithl huruq almulaha.
 • ‘amin

Bu duayı okuduktan sonra bir tutam tuzu yakın. Dumanını üfleyin ve yeniden duayı okuyun. Allah’ın da izniyle kişi sizden uzaklaşacaktır.

Tuz ile Uzaklaştırma Duası Ne Zaman Edilir?

İnsanlar duaların ne zaman edilebileceğini sık sık düşünebilmektedir. Bu açıdan birinin gitmesi için dua ne zaman edilir gibi sorular da kişilerin aklına gelebilmektedir. Bu bakımdan evden çıkmadan önce yukarıda belirttiğimiz duaları okumanız mümkündür.

İlgini çekebilir:  En Kuvvetli Ayırma Duası

Böylece gün içerisinde her türlü kötülükten, kötü insanlardan Allah’ın izniyle korunabilirsiniz. Bununla sınırlı kalmadan gün içinde kendinizi tehlike altında hissederseniz de Ayete’l Kürsi, Nas ve Felak surelerini okuyabilirsiniz. Bu bakımdan okumanız için belirli bir zaman dilimi yoktur.

Ancak okuduğunuz yerin uygunluğuna özen gösterilmeli, özellikle banyo gibi yerlerde edilmemesi gerekir. Tuz ile uzaklaştırma duası mutlaka dikkatli şekilde edilmelidir.

Denenmiş Uzaklaştırma Duaları Hangileridir?

İnsanlar gerek hayatın bir parçası gerekse yapı gereği gün içerisinde çevresi ile iletişim halindedir. Ne var ki birçok nedenden ötürü bazı insanların kendisinden uzak durmasını isteyebilir. Bu durumda okunabilecek hangi duaların olduğu birçok kişi tarafından düşünülür.

Tuz ile uzaklaştırma duası yerine, yukarıda belirttiğimiz duaları okuyarak kötü insanların ve kötülüklerin sizden uzak kalması Allah’ın izniyle mümkündür. Ayrıca Ya Mani olarak başlayan ve içinde 3 tane esmaü’l Hüsna bulunduran duayı etmeniz de mümkündür.

Bunu koalay bir şekilde bulabilir ve ezberleyebilirsiniz. İçinde yer alan esmaü’l hüsnaların anlamını merak ediyorsanız şöyledir;

 1. El-Mani: Dilediğini engelleyen
 2. El-Cabbar: Dilediğini zor kullanarak yapabilen
 3. El-Hakim: Hüküm verenlerin en büyüğü

Bu duayı da kötülüklere karşı okumanız mümkündür.

Tuz İle Uzaklaştırma Duası
Tuz İle Uzaklaştırma Duası

Tuz İle Uzaklaştırma Duası Hangisidir?

Eğer birinin gitmesi için dua etmek istiyorsanız, bunu gerek sabah evden çıkarken gerekse kendinizi tehlikede hissettiğiniz her an okuyabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir insanın sizden uzaklaşmasını, onu görmemeyi istiyorsanız da Allah’a dua edebilirsiniz.

Düşmanı Felç Etme Duası da ilginizi çekebilir.

Yatsı namazları ardından denenmiş uzaklaştırma duaları edebilirsiniz. Ayrıca Perşembe geceleri de Yatsı namazı ardından istek namazı kılabilirsiniz. Nasıl kılındığını bilmiyorsanız ilk önce bu konuya bakarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca bir insanın sizden uzaklaşmasını istiyorsanız, duaların makbul olduğu zamanları da bilmeniz önerilir;

 1. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 2. Hasta ve sıkıntılıyken
 3. Oruçluyken
 4. Yağmur yağarken
 5. Kur’an-ı Kerim okunurken
 6. Cuma günü öğle ve ikindi arası
 7. Her günün zeval vakti
 8. Ezan okunurken, ezan ile kamet arasında
 9. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazdan sonra
 10. denenmiş uzaklaştırma duaları
İlgini çekebilir:  En Kuvvetli Ayırma Duası

Bu gibi zamanlar, duaların makbul olduğu vakitlerden bazılarıdır. Eğer birinin gitmesi için dua arıyorsanız bunları dua etmek için değerlendirebilirsiniz. Temiz ve ihlaslı bir kalp ile dua ederseniz, Allah’ın izniyle isteklerinize en kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Birinin Uzaklaşması İçin Hangi Esmaü’l Hüsnalar Okunabilir?

Bir kişinin sizden uzaklaşmasını istiyorsanız, denenmiş uzaklaştırma duaları ya da Esmaü’l Hüsna da okuyabilirsiniz. Bu bakımdan 298 kere Er-Rahman tekrar edebilirsiniz. Aynı zamanda 286 kere Er-Rauf, 270 kere El-Kerim ve 1000 kere El-Vahid okuyabilirsiniz.

Bunların yanı sıra bildiğiniz tüm duaları okuyabilirsiniz. Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da aynı şekilde dua edebilirsiniz.

Video Kaynak

Yorum yapın