Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları

5/5 - (1 vote)

Celcelutiye duası okuyanların yorumları nasıl? Eğer bir muradınız varsa alemlerin rabbi olan Allah’a el açılarak dua edilmelidir. Bildiğiniz tüm duaları okuyabileceğiniz gibi tavsiye edilen farklı dualar da yer almaktadır.

Bunlar hakkında insanlar öncelikle daha önce okuyanların ne gibi yorumlar yaptığını, görüşlerini ve yaşadıklarını merak edebilmektedir. Celcelutiye duasında da bu soru sık sık kişiler tarafından sorulur. Bu dua, günümüzde pek çok kişi tarafından okunan bir duadır.

Bu nedenle daha önce okuyanların görüşlerini ayrıntıları ile internetten bulabilirsiniz. Aynı şekilde duayı internette de görmeniz, buna göre okumanız mümkündür. Peki, Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları nasıl?

Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları

Celcelutiye Duası

Celcelutiye duası hakkında, Cebrail Aleyhisselam’ın Hz. Muhammed S.A.V.’e zımni vahiy olarak getirdiği dua olarak rivayet edilmektedir. Bunun içerisinde Allah’ın İsmi-i Azam’ı saklı olup oldukça geniş bir duadır.

Bu duanın hem ahirette hem de dünyada işleri kolaylaştıracağı,  yoluna koyacağına inanılır. Bunun dışında da faziletleri oldukça geniştir. Bu duayı okumak istiyorsanız internetten bulabilir ve hemen okuyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra duayı okurken bazı noktalara da dikkat etmeniz tavsiye edilir. Etmeden önce kişisel temizliğe özen gösterilmeli, kirli olmamalıdır. Dua da temiz, ihlaslı bir kalp ile edilmelidir. Ayrıca hem gusül abdestinin alınması hem de normal abdestin alınması da tavsiye edilir.

Celcelutiye Duası Nasıl Okunur?

Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları olumludur çünkü içinde Allahü Teala’nın en güzel isimlerinden biri olan İsmi Azam yer almaktadır. Allahü Teala kullarına bana dua edin, bende size icap edeyim buyurmakta olup, Müslümanlar mümkün olduğu kadar Allahü Teala’ya dua etmelidir.

Bu bakımdan söz konusu dua hem geniş kapsamlı hem de tesiri yüksek olan, güçlü bir duadır. Allah’ın en yüce ismi İsm-i Azam da içinde saklıdır. Eğer bunu okuyarak Allahü Teala’ya sığınırsanız, isteklerinizi de yalnızca ondan isterseniz sadece bu dünyada değil ahirette de işleriniz kolaylaşır. Bunun dışında farklı faziletleri de yine vardır ve dilden eksik edilmemelidir.

İlgini çekebilir:  Nimeti Celilullah Bereketi Halilullah Yemek Duası

Bu duanın orijinali Arapça olup Kur’an-ı Kerim okumasını bilenler buradan okuyabilir. Bunun dışında Arapça okunuşu Latin harfleri ile bulmak da mümkündür. Aynı şekilde bunu etmek de mümkündür. Gün içerisinde duayı bir kere tam okuma ardından bölüm bölüm de okunabilir.

Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları
Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları

Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları

Celcelutiye Duası Okuyanların Yorumları oldukça olumludur ve Celcelutiye duası faziletleri bir hayli fazladır. Mübarek ramazan ayında okunmasının sevabı oldukça fazladır. Bunun haricinde şu gibi faziletleri de yine söylenmektedir;

  1. Kişinin korkularından arınmasına yardımcı olur.
  2. Beladan ve musibetlerden kişiyi muhafaza eder.
  3. Ev ve iş yerlerine bolluk, bereket getirir.
  4. Ruhi sıkıntılara karşı muhafaza eder.
  5. Manevi sıkıntıların ortadan kalkmasına yardımcı olur.
  6. Kişilerin muratlarına kavuşmalarına sebep olur.
  7. Kuraklık gibi durumlarda, bundan kurtulmak için 31 kere okunur.

Bunların dışında da Celcelutiye duası faziletleri oldukça fazladır.

Sürekli Beni Özlesin Bensiz Yapamasın Duası yazısı da ilginizi çekebilir.

Yorum yapın