Düşmanı Felç Etme Duası

5/5 - (2 votes)

Düşmanı Felç Etme Duası ve Düşmanın resmine okunacak dua nasıl edilir? Bu gibi sorular, özellikle bir insandan kötülük gören kişiler tarafından yaygın bir şekilde sorulmaktadır. Burada öncelikle İslam dininde büyü haram olduğu için bundan uzak durmanız gerektiği bilinmelidir

Düşmanı Felç Etme Duası

Bir kişinin hem kendisinden hem de kötülüklerinden uzak kalmak, ondan emin olmak istiyorsanız Fil suresi edebileceğiniz Düşmanı Felç Etme Duası seçenekleri arasındadır. Kısa ve kolay olduğu için rahat bir şekilde ezberleyebilirsiniz. İstediğiniz yerde ve zamanda okuyarak kötülüklerden ve kötü insanlardan korunabilirsiniz.

Bunun dışında farklı duaları da yine okuyabilirsiniz. Kötülük yapana hangi dua okunur diyorsanız, gusül abdesti ve normal abdest aldıktan sonra namaz kılabilir ve dua okuyabilirsiniz. Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da Allahü Teala’ya el açarak düşmanlarınızdan uzak ve emin olmak için yalvarabilirsiniz.

Eğer temiz bir kalp, ihlaslı bir niyet ile ellerinize açarsanız onlardan ve kötülüklerinden de uzakta kalabilirsiniz.

Düşman İçin Okunacak Dua

Kötülük yapanların cezasını bulması için dua ne edilebilir? Eğer böyle bir isteğiniz varsa edebileceğiniz farklı dualar yer almaktadır. Fil suresinin dışında bunları da düşmanlarınız için okuyabilirsiniz.

Düşmanı Felç Etme Duası ile onlara karşı daha emin olabilir, kötülüklerinden de emin olabilirsiniz. Bunlardan biri Allahümme Antelhadırulmühıytu Bimeknun Atiddamairi olarak başlayan ve şu şekilde devam eden duadır;

 1. Allahümmeazzi Bizzalime Ve Kallilnasırahü
 2. Ve Entel Muttaliulalimü. Allahümme İnnifülanenzalemeni Ve
 3. Esaeileyye Ve La Yeşhedübizalikeğayruke. Allahümme Entemelkühü Fe
 4. Ehlikhü Allahümme Serbilhül  Hevane. Allahümme
 5. Kammıshükamisarrida Allahümmaksıfhü (7 Defa)
 6. Allahümmahfıdhü (2 Kere)  Fe Ehazehümüllah İnnehükaviyyünşedid
 7. Vveinnaalazehabinbihi. Vehıylebeynehüm Ve Beyne
 8. Mayeştehun. Vekadimma İla Maamilümin Amelin
 9. Fecealnahühebaenmensura. Tüdemmiru Külle
 10. Şey’inbi Emri Rabbiha.  Laasimelyevme 
 11. Minemrillah. Fe Kutıada Birulkavmillezine
 12. Zalemü  Velhamdülillahirabbil Alemin.
İlgini çekebilir:  Kısmetinizi Açmak İçin Hangi Duaları Etmelisiniz?

Kötülük yapana hangi dua okunu sorusuna bir yanıt arıyorsanız, seçenekleriniz arasında düşünebileceğiniz dualardan bir tanesidir. Ek olarak sık sık hasbünallahü ve nimel vekil duasını da edebilirsiniz.

Düşmanı Felç Etme Duası
Düşmanı Felç Etme Duası

Haksızlık Yapan Kişiler İçin Hangi Dua Edebilirsiniz?

Başka bir insandan kötülük, zarar gören kişiler kötülük yapana hangi dua okunur gibi soruları düşünebilmektedir. Yukarıda verdiğimiz duanın yanı sıra edebileceğiniz farklı dualar da vardır. Ve Zennuni İz Zehebe Mugadıben Fe Zanne En Len Nakdire Aleyhi Fe Nada Fiz Zulumati En La İlahe İlla Ente Subhaneke İnni Kuntu Minez Zalimin bunlardan bir tanesidir.

Ayrıca sıkıntılarınıza karşı çözüm arıyorsanız, bunlardan nasıl kurtulacağınızı düşünüyorsanız da okuyabileceğiniz farklı dualar yer almaktadır. Bunların arasında La İlahe İllallahül’azim-Ül-Halim La İlahe İllallahü Rabbül-Arş-İl’azim La İlahe İllallahü Rabbüs-Semavati Ve Rabbül-Erdı Rabbül’arş-İl-Kerim haksızlığa karşı hangi dualar okunur diyorsanız, bunu da düşünebilirsiniz.

Ayrıca esmaül hüsnaları da yine okuyabilirsiniz. Bunların sayısı oldukça fazladır. Halis bir kalp ile bunları okursanız, Allah’ın izniyle istediğiniz sonuçları elde etmeniz mümkündür. Bunlardan bir tanesi Ya Müheymin’dir.

Bu esmanın anlamı incelendiğinde her şeye gücü yeten olduğu görülmektedir. Ayrıca Ya Guddüs esmasını okumanız da mümkündür. Bu esmaları ve duaları günün herhangi bir zamanında edebilir, böylece düşmanlarınıza karşı emin olabilirsiniz.

Özellikle Düşmanı Felç Etme Duası makbul olduğu saatlerde dua etmek tavsiye edilir. Böylece Allah’ın izniyle muradınıza kavuşmanız da mümkündür.

En Kuvvetli Ayırma Duası yazısı da ilginizi çekebilir.

“Düşmanı Felç Etme Duası” üzerine 3 yorum

Yorum yapın