Şeytandan Korunma Duası

Rate this post

Şeytandan korunma duası nasıl edilir? Görülmeyen ve bilinmeyen bir canlı türüne karşı nasıl dua edilebileceği, korunabileceği birçok insan tarafından düşünülür. Onların kötülüklerden muhafaza olabilmek için dua ederek Allah’a sığınmanız gerekir. Peki, Şeytandan Korunma Duası hangisidir?

Şeytandan Korunma Duası

Şeytandan Korunma Duasını sadece kendiniz bilmeniz yeterli değildir. Sevdiklerinize ve çocuklarınıza da öğreterek, onların da korunmasını sağlamanız önerilir. Euzü besmele çekmek, bunlardan bir tanesidir. Kolay bir şekilde ezberlenebileceği için her yerde okunabilir. Ayrıca,

 1. Rabbi Euzü Bike Min,
 2. Hemezeti’ş-Şeyatin Ve,
 3. Euzü Bike Rabbi,
 4. En Yahdurun,

Da okunabilir. Bu Müminun süresi içerisinde yer almaktadır. Ayrıca eve girerken besmele de çekilmelidir. Ayete’l Kürsi ve Amene’r-Rasulü de yine kişiler tarafından okunmalıdır. Bunun dışında bilmeniz tavsiye edilen farklı dualar da mevcuttur.

Korkuya Yönelik Hangi Dualar Okunabilir?

Şeytandan Korunma Duasının yanı sıra farklı korkular için de dua bulunmaktadır. İnsanlar sadece cin ve şeytanlardan değil farklı şeylerden de korkabilir. Bunun için hangi duaları okuyabileceğinizi bilmiyorsanız Felak, Nas ve yukarıda yer alan dualar edilebilir. Ayrıca şunu etmeniz de mümkündür;

 1. Ve İn Yekadullezine
 2. Keferu Le Yuzlikuneke
 3. Bi Ebsarihim Lemma
 4. Semiuz Zikra Ve
 5. Yekulune İnnehu Le
 6. Mecnun Ve Ma Huve İlla
 7. Zikrun Lil Alemin

Bunları ister Latince okunuşundan isterseniz Arapça aslından edebilirsiniz. Ayrıca euzü bi kelimatillahimmatammati min şerri külli şeytanin ve hammatin ve min şerri külli aynin lamme duasını da korktuğunuz zamanlarda edebilirsiniz.  Ek olarak aşağıda yer alan duayı da şeytandan ya da bir şeyden korktuğunuz zaman, korunmak için okuyabilirsiniz;

 1. Eûzü bi kelimatillahi’t-tammati
 2. min şerri ma haleka ve zerae
 3. ve berae ve minşerri ma
 4. yenzilü minessemai ve min
 5. şerri ma ya’rucu fiha ve min şerri
 6. fitnetilleyli vennehari ve min şerri külli
 7. tarikın illa tarikan yatruku
 8. bihayrin ya Rahman
İlgini çekebilir:  Doggy Pozisyonu Günah mı?

Ayrıca İhlas suresini ve Mümin suresini de edebilirsiniz. Sık sık Hasbiyallahü ve ni’mel vekil de okuyabilirsiniz. Her ne kadar bunlar zor gibi dursa da oldukça pratiktir. Dolayısıyla kısa sürede ezberinize alabilir, istediğiniz her yerde rahatça edebilirsiniz.

Şeytandan Korunma Duası
Şeytandan Korunma Duası

Korkuya Karşı Dua Nasıl Okunur?

İnsanlar sadece cinlerden ve şeytanlardan değil farklı şeylerden de korkabilir. Eğer bu gibi durumlarda ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız Allah’a dua etmeniz mümkündür. Yukarıda verdiğimiz dualar bu çerçevede edilebilir. Böylece sadece geceleri değil gündüzleri de korkulardan emin olabilirsiniz.

Köpek Gibi Aşık Etme Duası Anında Kabulu yazımız da ilginizi çekebilir.

Çocuklarınıza da öğretirseniz, onların da korunmasını sağlayabilirsiniz. Bunun dışında çocuklarınız gece korkuyorsa, ağlıyorsa ve sakinleşmesi için ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız da edebilirsiniz. Bu sayede daha kolay ve hızlı bir şekilde uykuya dalmalarını sağlayabilirsiniz.

Çok fazla uzun olmadıkları için okunuşlarından çocuklarınıza da kısa sürede ezberletebilirsiniz. Bunların hepsi sayesinde sadece şeytanlardan değil cinlerden ve diğer şeylerden de korunabilirsiniz.

Yorum yapın