En Kuvvetli Ayırma Duası

5/5 - (2 votes)

En kuvvetli ayırma duası nasıl edilir? İnsanlar bazen arkadaşlarının ya da çocuklarının birlikte olduğu kişilerden farklı sebeplerden dolayı hoşlanmayabilir. Ayırmak için neler yapılabileceği de bu bakımdan sıklıkla sorulur. Bu dualara geçmeden önce, İslam dininde büyünün haram olduğu bilinmeli, bunlardan kesinlikle uzak kalınmalıdır.

Ayrıca bu konuda hayırlısı olması için dua etmek en uygundur. Zira her şeyin en iyisini bilen Allahü Teala’dır. Eğer iki kişinin ayrılmasını istiyorsanız bu bakımdan Felak, Nas ve Ayete’l Kürsi’yi düzenli olarak okuyabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=y63RV0HZIGo
En Kuvvetli Ayırma Duası

Bunları günün herhangi bir zamanında okuyarak, Allahü Teala’ya dua ederseniz muradınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca birinin gitmesi için dua etmek istiyorsanız bildiğiniz tüm duaları da okuyabilirsiniz.

Ayırma Duası Nasıl Edilir?

İnsanlar sevdikleri kişilerin ya da çocukların kimlerle birlikte olduğunu sık sık merak eder. Eğer sevmemişse ya da kötü bir yanını görmüşse, ayrılmalarını onlara belirtebilir. Ancak bazen kişiler aksi yönde ısrar edebilir.

Eğer sevdiğiniz bir kişiyi ya da çocuğunuza bir kişiden ayırmak istiyorsanız, yüce Allah’a bunun için En Kuvvetli Ayırma Duası edebilirsiniz. Böylece en kısa zamanda muradınıza ulaşabilirsiniz. Bunun için hangi duaları okuyabileceğinizi düşünüyorsanız Ya Mani Kale Haza Firaku Beyni ve Beynik Se Ünebbiüke Bi Tevili Ma Lem Testeti Aleyhi Sabra olarak başlayan ve şöyle devam eden duayı okuyabilirsiniz;

 1. Ya Cebbar Vasbir Li Hukmi
 2. Rabbike Fe İnneke Bi Ayunina,
 3. Ve Sebbih Bi Hamdi Rabbike Hine
 4. Tekum. Ya Hakim Ma Yeftehıllahü
 5. Lin Nasi Mir Rahmetin
 6. Fe La Mümsike Leha
 7. Ve Ma Yümsik Fe La
 8. Mürsile Lehu Mim Ba’dih Ve
 9. Hüvel Azızül Hakim.
İlgini çekebilir:  Tuz İle Uzaklaştırma Duası

Birinin gitmesi için dua arıyorsanız da bunu okumanız mümkündür. İçerisine yer alan Ya Mani esmasının anlamı incelendiğinde dilediğini engelleyen anlamına geldiği görülür. El Cabbar ise dilediğini zor kullanarak yapabilendir. El Hakim esması ise hüküm verenlerin en büyüğü anlamına gelir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Köpek Gibi Aşık Etme Duası Anında Kabulu

En Kuvvetli Ayırma Duası Ne Zaman Okunabilir?

En kuvvetli ayırma duası günün farklı zaman dilimlerine okunabilir. Ancak İslam dininde duaların makbul olduğu zamanları bilmek ve bunlarda dua etmeyi kaçırmamak özellikle tavsiye edilir. Bunların arasında şu gibi dilimler yer alır;

 1. Oruçlu iken
 2. Yağmur yağarken
 3. Kur’an okunurken 
 4. Seher vakti
 5. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlardan sonra
 6. Kalbinde incelik hissedildiği an
 7. Kur’an-ı Kerim hatim edilince
 8. Mübarek gün ve geceler
 9. Ezan okunurken
 10. Ezan ve kamet arasında

Bu gibi zamanlarda en kuvvetli ayırma duası etmeniz mümkündür. Halis bir niyet ve temiz bir kalp ile dua etmek de oldukça önemlidir.

En Kuvvetli Ayırma Duası
En Kuvvetli Ayırma Duası

En Kuvvetli Ayırma Duası Esmaül Hüsna

En kuvvelti ayırma duası etmek istiyorsanız, okumanız önerilen esmalar da vardır. Bunları da her gün düzenli bir şekilde okumanız tavsiye edilir. Bunlar,

 1. Er Rahman,
 2. Er Rauf,
 3. El Kerim,
 4. El Vahidü şeklindedir ve her biri değişik anlamlara gelir.

Dualar ve esmaları düzenli olarak okursanız ve duaların kabul olduğu zamanları değerlendirirseniz, hayırlısı ile ilgili kişilerin ayrılması Allah’ın izniyle mümkün olabilir.

Video Kaynak

“En Kuvvetli Ayırma Duası” üzerine 2 yorum

Yorum yapın