Kuranda Nasip Açma Duası

5/5 - (1 vote)

Kuranda Nasip Açma Duası nasıl okunur? Her insanın pek çok arzusu vardır. İş bulmak ya da hayırlı bir kısmet bulmak bunlardan sadece bazılarıdır. Bunlar nasip ya da kısmet olarak da belirtilir.

https://www.youtube.com/watch?v=fQJHm0zXI40

Her insan nasibinin açık olmasını ister. Eğer iş ile alakalıysa öncelikle helalinden çalışarak helal kazanmanız gerektiği bilinmelidir.  Bir kısmet isteniyorsa da hayırlısı arzu edilmelidir. Bir kişi çok istense bile, onun kişi hakkında hayırlı olup olmadığını en iyi bilen Allahü Teala’dır.

Bu gibi durumlarda edebileceğiniz çok fazla dua vardır. Bunlardan bir tanesi rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru şeklindedir. Bunun meali rabbim bana indireceğin her hayra muhtacım şeklindedir. Bunun Cuma günleri okunması tavsiye edilmektedir.

Cuma vaktinden önce abdest alınması, iki rekat tövbe namazı kılınması ve ardında kısmetinin açılmasını isteyen kişinin kendini tarafından okunması gerekir. Kur’an’da nasip açma duası olarak kısa olup hemen ezberlenebilir. Ayrıca bildiğiniz tüm dualar ve sureler okunarak, Allahü Teala’ya dua edilebilir. Peki, Kuranda Nasip Açma Duası hangisidir?

100 De 100 Tutan Aşk Duası yazısı da ilginizi çekebilir.

Kuranda Nasip Açma Duası

Kuranda Nasip Açma Duası olarak ne edilebilir. Nasibinin açılmasını isteyenler, bu gibi soruları yoğun bir şekilde düşünmektedir. Yukarıda verdiğimizin yanı sıra farklıları da yer almaktadır ve okunabilir. Bunlardan biri inna fetahna leke fethan mübina, ve fütihatis semaiu fekanet ebvava şeklindedir.

Mealine bakıldığında ise muhakkak ki biz sana apaçık bir fetih verdik. Gök de açılmış, kapı kapı olmuştur şeklindedir. Ayrıca aşağıda yer alan Kuranda Nasip Açma Duası da okunabilir;

 1. La yagfire
 2. Lekallahu ma tekaddeme
 3. Min zenbike ve ma teahhare
 4. Ve yutimme nimetehu aleyke ve
 5. Yehdiyeke sıratan müskakima
İlgini çekebilir:  İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua

Kuranda Nasip Açma Duası

Eğer iş arıyorsanız ve bu konuda nasip açma duası arıyorsanız, aşağıda yer alan duayı da okuyabilirsiniz;

 1. Vel Arda Medednaha
 2. Ve Elkayna Fiha Revasiye Ve
 3. Enbetna Fiha Min Külli
 4. Şeyin Mevzun Ve Cealna Leküm Fiha
 5. Meayişe Ve Men Lestüm Lehu
 6. Birazikin. Amin

Bu duayı da düzenli bir şekilde devamlı olarak okuyabilirsiniz. Ayrıca verzukna ve ente hayrur razikin de diyebilirsiniz.

Kuranda Nasip Açma Duası
Kuranda Nasip Açma Duası

Tesirli Kısmet Açma Duası

Tesirli kısmet açma duası olarak ne okuyabilirsiniz. Eğer kısmetinizin açılmasını, bir kişinin de sizi sevmesini istiyorsanız, aşağıda yer alan duayı edebilirsiniz;

 1. Ya Kadim, Ya Daim, Ya Kadim,
 2.  Ya Daim, Ya Karrar,
 3. Ya Ehad, Ya Muhammed Kul
 4. Huvallahü Ehad,
 5. Allahüsamed Lem
 6. Yelid Velem Yuledve
 7. Lem Yekün Lehu Küfuven
 8. Ehad. Ve Sallallahu Ala
 9. Seyyidina Muhammedin
 10. Ve Alihi Ecmain

Tüm bu duaları, günün herhangi bir zamanında okuyabilirsiniz. Ancak duaların makbul olduğu zamanlarda mutlaka etmeniz, kaçırmamanız önerilir. Bunların arasında oruç tutarken, mübarek geceler, hasta ve sıkıntılı zamanlar gibi vakitler vardır.

Yorum yapın