Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası

4.5/5 - (4 votes)

Giden sevgiliyi geri getirme duası olarak neler edilebilir? Her şey Allahü Teala’nın izniyle olur. Bu nedenle bir isteğiniz varsa, alemlerin rabbi olan Allahü Teala’ya dua etmeniz gerekir.

Sevgi ve aşk gibi kavramlar, ikili bir şekilde devam eder. Her ne kadar ilişki başladığında devamının gelmesi istense de, birçok sebepten dolayı taraflardan biri eski duygularını yitirebilir. Bunun arkasında yatan pek çok sebep yer almaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=0LfTJqXlJec
Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası

Ancak bir insan sevgilisi gitse bile onun geri gelmesini isteyebilir. Bu gibi durumda giden sevgiliyi geri getirme duası olarak ne edilebileceği sık sık sorulur. Bu dualar oldukça fazladır. Lakin önce bunlara geçmeden önce hayırlısının olması için dua etmeniz önerilir. Çünkü sevgilinizin geri dönmesinin sizin hakkınızda hayırlı olup olmadığını en iyi bilen odur.

Her Kur’an-ı Kerim okuduktan, namaz kıldıktan sonra ellerinizi açarak dua edebilirsiniz. Ayrıca hacet namazı da kılabilirsiniz. Bunu 2 veya 4 rekat şeklinde yapabilirsiniz. Ardından duasını edebilirsiniz. Bilmiyorsanız her ikisini internetten kolay bir şekilde görebilirsiniz. Peki, Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası hangisidir?

Eski Sevgiliyi 1 Günde Geri Getirme

Eski sevgiyi 1 günde geri getirme duası olarak birçok dua edilebilir. Eğer sevgiliniz sizi terk etmişse ancak siz ilişkinin devam etmesini istemiyorsanız, dua ederek Allahü Teala’ya yalvarabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz duanın dışında,

 1. Felak,
 2. Ayete’l Kürsi,
 3. Ahkaf,
 4. Nas,
 5. Fatiha,
 6. İhlas,

Surelerini de okuyabilirsiniz. Eğer ne zaman okuyabileceğinizi düşünüyorsanız, Cuma günleri 21 kere edilmelidir. Ancak bu sadece Cuma günüyle sınırlı olduğunu göstermez. Cuma günleri dışında düzenli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Eğer kimsenin olmadığı, sessiz yerleri tercih ederseniz daha iyi bir şekilde dua edebilirsiniz. Bunun yanı sıra dua ederken temiz ve ihlaslı bir kalbin de önemli olduğu unutulmamalıdır.

İlgini çekebilir:  Denenmiş Çevirgel Duası

Köpek Gibi Aşık Etme Duası Anında Kabulu yazısı da ilginizi çekebilir.

12 Saatte Geri Getirme Duası

12 saatte geri getirme duası ne? İnsanlar sevgilisi ile ayrılmak istemiyorsa ancak gerçekleşmişse, farklı duaların edilmesi mümkündür. Böylece Allah’ın izniyle muradınıza kavuşmanız da mümkündür. Bismillahirrahmanirrahim Allahümme Elif Beyne Kulubina ve aslih zate beynina olarak başlayan dua da bunların arasındadır. Bunun devamı ise şöyledir;

 1. Ve’hdina Sübüle’sselami
 2. Ve Necnina Mine’z-Zulümati
 3. İle’n-Nuri Ve Cennibe’l
 4. Fevahişe Ma Zahare Minha
 5. Ve Ma Betane.

Bunu da her gün 3 veya 7 kere düzenli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası
Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası

Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası

En güçlü geri getirme duası hangisi? Bunun için yukarıda verdiğimiz duaları rahat bir şekilde okuyabilirsiniz. Ayrıca elkaytü aleykemehabbeten minni zikrini de 41 kere, besmele sonrası çekebilirsiniz. Ayrıca aşağıdakilerini de düzenli olarak, sık sık okuyabilirsiniz;

 1. Ya Vedud
 2. 100 kere Salaten Tefriciye
 3. Duhan suresinin 25. ayeti de 21 kere ya da 71 defa
 4. Ya Kaviyy
 5. Yasin-i Şerif

Tüm bunları, giden sevgiliyi geri getirme duası olarak okuyabilirsiniz.

“Giden Sevgiliyi Geri Getirme Duası” üzerine bir yorum

Yorum yapın