11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

5/5 - (1 vote)

11 İsmi Azam duası okuyanların yorumları nasıl? İnsanlar duaları okuyan kişilerin nasıl sonuçlar aldığını merak ettiğinden yorumların ışık sık sorur. İsmi Azam da günümüzde en çok duyulan dualardan biridir.

Bu nedenle insanlar daha önce eden kişilerin nasıl yorumlar bıraktığını sık sık düşünür. Eğer arama motorlarından genel bir inceleme yaparsanız, çok sayıda sonuca ulaşmanız oldukça kolaydır. Anlam olarak İsmi Azam, Allahü Teala’nın en büyük isimleridir.  Ferd, Adl, Hakem, Kayyum ve Hayyum isimlerinden meydana gelir.

Eden kişilerin isteklerinin reddedilmediği, kabul edildiği belirtilmektedir. Bu nedenle oldukça önemli ve edilmesi tavsiye eden bir duadır. Ayrıca hadis kitaplarında belirtilmekte, alimler tarafından da okunması önerilmektedir. 11 ismi azam duası bu nedenle önemlidir.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Nasıl Okunur?

Birçok kişi daha önceden 11 ismi azam duasını duymuştur. Ancak bunun nasıl okunacağına sıra geldiğinde yine çok sayıda kişi tarafından bilinmez.  Bunu arama motorlarından çok rahat bir şekilde bulabilir, inceleyebilir ve hemen okuyabilirsiniz.

Okunması zor bir dua gibi dursa da 11 ismi azam duası, Arap harfleri ile yazılı bir şekilde rahat bir şekilde bulunabilir. Bunu ister yazıcıdan çıkartabilir isterseniz farklı bir kağıda geçirebilirsiniz. Lakin etmeden önce bir takım noktalara dikkat edilmelidir.

İlk olarak gusül abdestinizin olması önerilir. Ayrıca abdest de duaya başlamadan alınmalıdır. Ayrıca alimler, hacet namazının da kılınması gerektiğini belirtmektedir. Eğer hacet namazı daha önce kılmamışsanız nasıl kılındığını kolay bir şekilde internetten bulabilir, buna göre kılabilirsiniz.

Bundan sonra 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumlarını okuyabilir, Allahü Teala’ya yalvarabilirsiniz. Faziletleri ile düzenli bir şekilde okumanız önerilir.

İlgini çekebilir:  Yıldız Düşüklüğü İçin En Tesirli Dua

Dilek İçin 11 İsmi Azam Duası

Her insanın bir dileği ve arzusu vardır. Hz. Muhammed S.A.V. tarafından rivayet edildiğine göre bununla dua edenlerin, tüm dilekleri makbul olmaktadır. Dolayısıyla 11 ismi azam duası düzenli bir şekilde okunmalıdır.

Sabah vakitlerinde bu duanın okunması daha münasip, uygun görülmüştür. Dolayısıyla sabah zamanlarına dikkat edilmelidir. Bunun dışında abdestli okunması da faziletli olarak görülmektedir.

Eğer dilek için bu duayı nasıl okuyabileceğinizi merak ediyorsanız kıbleye yönelmeniz gerekir. Sonrasında 3 kez Fatiha ve ihlas, 1 kere Ayetel Kürsi okunmalıdır. Sonrasında da bu dua edilmelidir. Herhangi bir dua ya da gereksinim için okunabilir. 11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları genel olarak olumlu şekildedir.

Dua Ne Zaman Okunabilir?

11 ismi azam duası okumak istiyorsanız, bunun için herhangi bir zaman aralığını seçebilirsiniz. Lakin İslam dininde duaların makbul olan zamanları bilmek özellikle tavsiye edilir.  Bu vakitlerin arasında şu gibi aralıklar da mevcuttur;

 1. Hastayken
 2. Kalbinde  incelik hissedildiği zaman
 3. Oruç tutarken
 4. Yağmur yaparken
 5. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 6. Mübarek gün ve geceler
 7. İftar zamanları
 8. Ezan okunurken
 9. Ezan ve kamet arası
 10. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlardan sonra

Bu gibi zamanlarda ismi azam duası özellikle edilebilir.

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları
11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları

11 İsmi Azam Duası Okuyanların Yorumları genel hatlarıyla olumlu şekildedir. İnternette fikirlerini paylaşan bazı kişilerin yorumları şu şekilde;

 • 11 İsmi Azam duasını okuduktan sonra istediklerime bir bir ulaşmaya başladım.
 • Harika ve Allah’ın hikmetini hissettiren bir dua. Herkese tavsiye ederim.
 • Gerçekten çok faziletli bir dua, teşekkür ederim.

Köpek Gibi Aşık Etme Duası Anında Kabulu yazısı da ilginizi çekebilir.

Yorum yapın