Hz Yusuf Un Güzellik Duası

5/5 - (2 votes)

Hz Yusuf Un Güzellik Duası dış görünüşünün daha güzel olmasını isteyen kadınlar tarafından sık sık aranır. Çünkü insanlar her zaman dışarıdan nasıl göründüklerine özen gösterir. İlk izlenim pek çok kişi tarafından önemsenir.

Hz Yusuf Un Güzellik Duası video

Ancak bunun için hangi duaların okunabileceği konusunda soru işaretleri olabilir. Bunlardan bir tanesi euzü besmele ile başlayan sübhane rabbiyel aliyyel alel vehhab duasıdır. Bunun en az 7 gün boyunca edilmesi önerilir. Ayrıca bir Fatiha suresi okuduktan sonra şu Esmalar okunur;

 1. Ya Musavvir
 2. Ya Musavvir
 3. Ya Musavvir
 4. Ya Latif
 5. Ya Latif
 6. Ya Latif
 7. Ya Mucib
 8. Ya Mucib
 9. Ya Mucib
 10. Ya vedud
 11. Ya Vedud
 12. Ya Vedud
 13. Ya Hamid
 14. Ya Hamid
 15. Ya Hamid
 16. Ya Kadir
 17. Ya Kadir
 18. Ya Kadir
 19. Ya Muktedir
 20. Ya Muktedir
 21. Ya Muktedir
 22. Ya Batın
 23. Ya Batın
 24. Ya Batın
 25. Ya Nur
 26. Ya Nur
 27. Ya Nur
 28. Ya Reşid
 29. Ya Reşid
 30. Ya Reşid
 31. Ya Azim
 32. Ya Azim
 33. Ya Azim
 34. Ya Rahman
 35. Ya Rahman
 36. Ya Rahman

Hz Yusuf Un Güzellik Duası olarak sıraladıklarımızdan her biri üç kere edildikten sonra tekrar Fatiha suresi okunmaktadır.

Hz Yusuf Un Güzellik Duası

Güzellik duası okumak istiyorsanız, yukarıdaki duanın dışında da seçenekler yer almaktadır. Yunus suresinde geçen şu da aralarından bir tanesidir;

 1. Lillezİne ahsenul husna ve ziyadeh
 2. ve la yerheku vucühehum
 3. katerun ve la zilleh, ulaike ashabul cenneh
 4. hum fiha halidün

Ayrıca genç ve güzel kalmak istiyorsanız Bismillahirrahmanirrahim, Allahümme calni ve nuru Yusuf’a ala vechi femen reani yuhibbuni mehabbeten duasını okumanız da mümkündür. Hz Yusuf Un Güzellik Duası olarak bunların her birikişiler tarafından tercih edilebilir.

İlgini çekebilir:  Kenzül Arş Duası Dilek İçin Kaç Defa Okunmalı?
Hz Yusuf Un Güzellik Duası
Hz Yusuf Un Güzellik Duası

Ebu Katete’nin Güzellik Duası Nedir?

Peygamber Efendimiz Ebu Katade’nin genç kalması için dua etmiş, böylece 70 yaşında vefat etse bile Ebu Katade gençlik yıllarındaki gibi görülmüştür. Eğer bu duayı etmek istiyorsanız Efleha`llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa`rihi ve beşerihi şeklindedir. Bu üç ya da 5 kere okunduktan sonra avuç içine üflenmekte, ardından da avuç içleri yüze sürülmektedir.

Bunun yanı sıra Duha, Kevser, İhlas ve Nas sureleri de okunabilir. Tüm bu verdiğimiz duaları düzenli olarak ederseniz, Allah’ın izniyle muradınıza kısa sürede kavuşmanız mümkündür. Duaları ederken nerede olduğunuza da dikkat etmeniz önerilir.

Eğer sessiz ve kimsenin olmadığı bir yerde okursanız, kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Belirli bir gün olmadığı için her zaman okunabilir. Ancak İslam dininde duaların makbul olduğu bazı zamanlar, anlar vardır. Bunlar girdiği vakit mutlaka dua etmek tavsiye edilir.

Köpek Gibi Aşık Etme Duası Anında Kabulu yazımız da ilginizi çekebilir.

Yorum yapın