Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu

5/5 - (1 vote)

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu – Tez zamanda evlenmek için dua ne edilebilir? Erkek kadın pek çok kişi evlenmek ister. Eğer sizin de bu tarz bir dileğiniz varsa, ne okuyabileceğinize geçmeden hayırlısının olması için dua etmek önerilir. Bir insanı çok seviyor ve evlenmek istiyor olsanız bile bu durum onun sizin için doğru olduğu anlamına gelmez. Peki, Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu diyenler hangi duaları okuyor?

Her şeyi bilen Allahü Teala olduğu için ona el açarak, hayırlısının olması için dua edilmelidir. Ne okuyabileceğinizi bilmek istiyorsanız, ezbere bildiğiniz tüm duaları okuyabilirsiniz. Ek olarak hacet namazı da kılabilirsiniz. 2 veya 4 rekat olarak kılınmakta olup her rekatta şöyledir;

 1. Birinci rekat: Fatiha suresi, 3 Ayete’l Kürsi
 2. İkinci rekat: Fatiha suresi, birer İhlas, Felak ve Nas
 3. Üçüncü rekat: Fatiha suresi, birer İhlas, Felak ve Nas
 4. Dördüncü rekat: Fatiha suresi, birer İhlas, Felak ve Nas

Ardından hacet duası edebilir, tez zamanda evlenmek için dua okuyabilirsiniz.

21 Günde Evlenme Duası da ilginizi çekebilir.

Tez Zamanda Evlenmek İçin Dua

21 günde evlenme duası olarak neler okunabilir? İnsanlar bir kişiyi çok seviyorsa ya da bir işe girmişse evlenme istekleri olabilir. Bunun en kısa zamanda gerçekleşmesi dilendiğinden nasıl dua edilebileceği büyük bir soru işareti meydana getirir. Bu kapsamda şunlar okunabilir;

İlgini çekebilir:  Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar
 1. 1 Ayetel Kürsi
 2. 7 Fatiha Suresi
 3. 7 İhlas Suresi
 4. 7 Felak Suresi
 5. 7 Nas Suresi

Ayrıca Taha suresini de düzenli olarak edebilirsiniz. 21 günde evlenme duası devamlı okunursa, Allah’ın izniyle dileğiniz gerçekleşebilir.

21 Günde Evlenme Duası

21 günde evlenme duası etmek istiyorsanız, duaların kabul edildiği zamanları bilmeniz de önemlidir. Bu kapsamda pek çok zaman dilimi olsa da bazıları şöyledir;

 1. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlardan sonra
 2. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 3. Seher Vakti
 4. Mübarek Gün ve Geceler
 5. Kalbinde incelik hissedildiği zaman
 6. Hastayken ve sıkıntılıyken
 7. Oruçluyken
 8. Yağmur yağarken
 9. Ezan Okunurken
 10. Ezan ile kamet arasında

Bu gibi zamanları kaçırmadan dua etmek, Allah’ın izniyle sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu
Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu diyenler yukarıda yer alan duaları okumaktadır. İnsanlar evliliğin zor olduğunu düşünse de kısa sürede gerçekleştirilebilir. Ancak bu durum her zaman mutlu devam edeceğini göstermez. Bu nedenle dua ederken hızlı olması değil, hayırlısı olması dilenmelidir.

İlgini çekebilir:  İşlerin Rast Gitmesi İçin Dua

Böylece daha mutlu bir yuva kurmanız, her zaman mutlu olmanız mümkündür. Bekarlara evlenme duası arıyorsanız, bunların her birini okuyabilirsiniz. Temiz ve ihlaslı bir kalbin, iyi niyetlerin önemli olduğunu unutmamanız gerekir.

Ayrıca dua ederken kimsenin olmadığı bir yeri seçerseniz, daha rahat bir şekilde dua edebilirsiniz. Böylece Allah’ın izniyle muradınıza kısa sürede kavuşabilirsiniz. Bekarlara evlenme duası derken anne-babanıza da söylemeniz, onların da duasını almanız önerilir. Zira onların duaları da makbuldür. Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu demek için mutlaka bu duaları okuyun.

Yorum yapın