1 Saatte Aratan Dua

4/5 - (2 votes)

1 saatte aratan dua nasıl okunabilir? Sevgi ve aşk gibi duygular insani olduğu için karşı tarafla duygusal ilişkiler kurulabilir. Herkes başlangıçta kavga etmemek, tartışmamak ve ayrılmamak ister. Ne var ki farklı nedenlerden ötürü istenmeyen durumlar meydana gelebilir.

Bu gibi sonuçlar iletişim zarar görerek, taraflardan biri terk edebilir. Eğer diğer kişi istemiyorsa, geri dönmesi için yapılabilecekleri yoğun bir şekilde merak eder.

1 Saatte Aratan Dua

1 Saatte Aratan Dua, sevdiğine kavuşmak isteyen kişilerin derdine dermandır. Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu, her şeyi o yarattığı için dua ederek muradınıza kavuşabilirsiniz.

Ancak daha önce böyle bir şey yaşanmamışsa, hangi duaların okunabileceği bir soru işareti meydana getirebilir. Bildiğiniz tüm duaları buna yönelik olarak etmeniz mümkündür. Ayrıca vakit namazlarını kıldıktan, Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da elleriniz açarak yalvarabilirsiniz.

1 saatte aratan dua etmeden önce bazı konuları bilmeniz de tavsiye edilir. Bu çerçevede her şeyin hayırlısını istemek gerekir. Zira o ilişkinin sizin için hayırlı olup olmadığını en iyi bilen Allahü Teala’dır.

Birini Kendine Aşık Etme Duası da ilginizi çekebilir.

Sevdiğini Aratan Dua

Sevdiğini aratan dua nasıl edilebilir? Bunun için edebileceğiniz pek çok dua vardır. Ancak öncesinde hacet namazı kılmanız da mümkündür. Eğer daha önce kılmamışsanız, internetten ya da din kitaplarından nasıl kılındığına bakabilir, 2 veya 4 rekat halinde kılabilirsiniz. Ardından da duasını etmeniz gerekir. Buna da internet veya din kitaplarından bakmanız mümkündür.

Ayrıca aşağıda yer alan duaları da düzenli bir şekilde her gün okumanız mümkündür;

 1. Felak
 2. Nas
 3. Fatiha
 4. İhlas
 5. Ayete’l Kürsi
 6. Ahkaf

Bunları her gün okumanız mümkündür. Ancak özellikle Cuma günleri geldiğinde 21 kere okumak önerilir. Eğer dua etmek için kimsenin olmadığı, sessiz yerleri tercih ederseniz, daha rahat bir şekilde hareket edebilirsiniz. İhlaslı ve temiz bir kalple dua etmek de önemlidir.

İlgini çekebilir:  Kuran'da Aşk Duası

Anında Tesir Eden Aratan Dua

Anında tesir eden aratan dua nasıl okunur? İnsanlar sevgililerinden ayrıldığında veya tartıştıklarında bu gibi soruları sorabilir. Bunun için okunabilecek birçok dua yer almakta olup biri de aşağıda yer almaktadır;

 1. Bismillahirrahmanirrahim Allahümme
 2. Elif Beyne Kulubina ve
 3. Aslih zate beynina
 4. Ve’hdina Sübüle’sselami
 5. Ve Necnina Mine’z-Zulümati
 6. İle’n-Nuri Ve Cennibe’l
 7. Fevahişe Ma Zahare Minha
 8. Ve Ma Betane.

Eğer nasıl okuyabileceğinizi merak ediyorsanız, 3 ya da 7 kere her gün okuyabilirsiniz.

1 Saatte Aratan Dua
1 Saatte Aratan Dua

Erkeği Anında Aratan Dua

Erkeği anında aratan dua olarak neler okunabilir? Bunun için yukarıda yer alan duaları okuyabilirsiniz. Ayrıca 41 kere elkaytü aleykemehabbeten minni zikrini de okuyabilirsiniz. Bunun öncesinde besmele çekilmelidir. Ek olarak şunları etmeniz de mümkündür;

 1. Ya Vedud
 2. 100 kere Salaten Tefriciye
 3. Ya Kaviyy
 4. Yasin-i Şerif
 5. Duhan suresinin 25. ayeti de 21 kere ya da 71 defa

1 saatte aratan dua olarak, bunların hepsini okumanız mümkündür.

Yorum yapın