Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma

Rate this post

Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma – Anne-babalar, çocuklarının hayatındaki bir kişiyle görüşmemesini isteyebilir. Bu bazen arkadaşlık olabileceği gibi bazen duygusal bir ilişki de olabilir. Ara bozma duası bu kapsamda en çok aranan dualardan bir tanesidir.

Anne-babalar, karşı taraftaki kişinin niyetinden şüphe duyuyorsa y ada kötü davranışlar, özellikler gözlemlemişse çocukları ile görüşmelerini istemeyebilir. Eğer böyle bir durum bulunuyorsa, onunla karşılıklı olarak konuşmanız, durumu ona nedenlerini de belirtip anlatmanız önerilir.

Her şey Allahü Teala’nın izniyle olduğu için ellerinizi açarak ona dua etmeniz de tavsiye edilmektedir. Bu kapsamda edebileceğiniz çok sayıda dua vardır. Tebbet duasıyla uzaklaştırma da bunlardan bir tanesidir.

Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma Yöntemi

Eğer çocuğunuzun bir kişiyle olan ilişkisini onaylamıyorsanız, hangi duaları ederek çocuğunuzu ondan uzaklaştırabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Bu kapsamda çok sayıda dua vardır. Tebbet de bunlardan bir tanesidir. Oldukça kısa olduğu için bilmiyorsanız hemen ezberleyebilir, ardından düzenli bir şekilde, temiz bir kalple okuyabilirsiniz. Nasıl okunur diyorsanız şöyledir:

 1. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 2. Mâ eğnâ anhü mâlühû ve
 3. mâ keseb Seyeslâ nâren zâte
 4. leheb Vemraetühû
 5. hammâletelhatab
 6. Fî cî dihâ hablün
 7. Min mesed

Düzenli şekilde okursanız Allah’ın izniyle etkisini görmeniz de mümkündür. Tebbet suresinin faziletleri de ayrıca yine vardır. 7 kere okunması durumunda her türlü hastalıktan kurtulmaya yardım eder. Ayrıca nazar değen kişiye de okunabilmektedir.  Ek olarak şu gibi yönleri de söylenmektedir:

 1. Hasta kişiler için şifa bulması için edilir.
 2. Nazar değen kişilere üç kere okunur.
 3. Kötü niyetli kişilerin emellerine ulaşmasına engel olur.
 4. Kötü iş ve alışkanlıklardan uzak durulmasını sağlar.

Bunun yanı sıra Tebbet suresi faziletleri arasında farklı şeyler de bulunmaktadır. Ayrıca hacet namazı da kılabilirsiniz. Namaz 2 ya da 4 rekat şeklinde kılınabilmektedir. Bunun nasıl kılındığını merak ediyorsanız internet üzerinden bunu görebilir, ardından kılabilirsiniz. Namaz kıldıktan sonra da ellerinizi açarak hacet duası etmeniz gerekmektedir. Ayrıca namaz kıldıktan sonra ya da Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da dua edebilirsiniz.

İlgini çekebilir:  1 Saatte Aratan Dua
Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma
Tebbet Duasıyla Uzaklaştırma

Ne Zaman Okunabilir?

Peki Tebbet duasıyla uzaklaştırma ne zaman okunabilir? Duaların ne zaman okunabileceği bazen kişilerin aklında soru işareti oluşturabilir. Bunun için dualarınızı günün herhangi bir saatinde okumanız mümkündür. Bunun yanı sıra İslam dininde duaların makbul olduğu zamanların olduğu da hatırlanmalıdır. Bunların arasında,

 1. Seher vakitleri,
 2. Mübarek gün ve geceler,
 3. Cuma günü öğle ve ikindi arası,
 4. Ramazan gün ve geceleri,
 5. İftar zamanı,
 6. Her günün zeval vakti,
 7. Recebin ilk gecesi,
 8. Şabanın 15. Gecesi,
 9. Ezan okunurken ve ezanla kamet arasında,
 10. Namaz kılarken, secdede iken ve namazlardan sonra,

Dahil pek çok zaman vardır. Bunlar geldiği zaman dua etmek de tavsiye edilmektedir.

Yorum yapın