Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua

Rate this post

Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua – İnsanlar günlük hayatta farklı sebeplerden dolayı stres yapabilir. Stres yapmamak için okunacak dua olarak neler okunabilir, bu bakımdan birçok kişinin aklında bulunur.

Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua

Kadınlar ya da erkekler, hayatlarında farklı sebeplerinden dolayı strese girebilir. Örnek olarak iş hayatında akıllara takılan bir soru olabilir. Bunun yanı sıra öğrenciler de sınava girmeden önce bu duyguları yaşayabilir.

Bunlar kişilerin hayatını olumsuz bir şekilde etkiler. Stres sebebiyle bazı öğrencilerin sınavda istediği başarıları elde edememesi de görülebilir. Stres yapmamak için okunacak dua bilmek, size bu durumdan kurtulmanıza olanak tanır.

Stres İçin Hangi Dualar Okunabilir?

Stres için okunacak dua oldukça fazladır. Örnek olarak besmele çektikten sorna 10 dokuz defa Ferdün, Hayyün, Kayyûmun, Hakemun, Adlün, Kuddûsün. İyyâke na’büdü ve iyyâkenesta’în. İnnâ fetahnâ leke fethan mubînâ edilebilir. Bunun yanı sıra şunlar da vardır:

 1. 10 kere rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ
 2. 10 kere Rabbişrah li sadri. Ve yessir li emri. Vahlul ukdeten min lisani. Yefgahü kavli
 3. 10 kere Ya Hayyu Yâ Kayyûm, Birahmetike esteğisû
 4. Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi’l-hayr
 5. Allahümme hır li vehter li.Vela teklini ala ihtiyari
 6. 3, 5, 7 defa rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin

Stres yapmamak için okunacak dua neler diyorsanız, bunların her birini etmeniz mümkündür.

Stres İçin Okunacak Dua

Stres için okunacak dua oldukça fazladır. Yukarıdakilerin yanı sıra aklınızda bulundurmak, sürekli olarak okumak isteyeceğiniz farklı dualar da vardır. Bunlardan bir tanesi de “La ilahe illallahul halimul kerim ve subhanallahi rabbil arş-il azim ve subhanallahi rabbissemavati seb-i ve rabbil arşil azim velhamdulillahi rabbil alemin şeklindedir. Ayrıca şunlar da okunabilir:

 1. La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim
 2. ‘La ilahe illallah kable külli şey’in, La ilahe illallah ba’de külli şey’in, La ilahe illallah yabka Rabbüna ve yefni küllü şey’in
 3. Hasbünallah ve ni’mel-vekîl
 4. Ya uddeti ınde şiddeti, ve ya gavsi ınde kürbeti! Ührüsni bi-aynikelleti la tenamü vekfini birüknike ellezi la yüramü
 5. İnşirah suresi
İlgini çekebilir:  Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Stres yapmamak için okunacak dua arıyorsanız, bunu etmeniz de mümkündür.

Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua
Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua

Stres İçin Neler Yapılabilir?

Stres için okunacak dua arıyorsanız yukarıdakilerin tümünü edebilirsiniz. Bunların yanı sıra Hacet namazı da kılabilirsiniz. Bu namaz hem dünyevi hem de ahiret istekleri için kılınabilmektedir.

Bunu dört rekat olarak kılmak isteyen kişi birinci rekatta Fatiha suresi, ardından da üç kere Ayete’l Kürsi okumaktadır. Kalan rekatlarda ise birer kere İhlas, Felak ve nas sureleri edilmektedir. Bununla birlikte iki rekat olarak da kılınabilmektedir. Bunun yanı sıra 12 rekat olarak kılınabileceği de söylenmektedir.

Yorum yapın