Eşlerin Ayrılmaması İçin En Tesirli Dua

Rate this post

Eşlerin ayrılmaması için en tesirli dua hangisi? Evli çiftler her ne kadar ayrılmak istemese de farklı sebeplerden dolayı bu durumlar meydana gelebilir. Bu istenmeyen bir durum olduğu için neler yapılabileceği bu bakımdan akıllarda tutulan bir soru işaretidir.

Huzurlu bir evliliğinizin olmasını, kavga etmemeyi ve ayrılmamayı istiyorsanız edebileceğiniz çok sayıda dua bulunmaktadır. Bunları düzenli bir şekilde, temiz bir kalple ve ihlasla düzenli bir şekilde okumak tavsiye edilir.

Eşlerin Ayrılmaması İçin En Tesirli Dua

Eşlerin ayrılmaması için en tesirli dua hangisi? Bu kapsamda edebileceğiniz çok sayıda dua vardır. Söz konusu dualardan bir tanesi şu şekilde görülmektedir:

 1. Allahümme elif beyne kulubina ve
 2. Aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve
 3. Necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe
 4. Ma zahare minha ve ma betane

Bunun yanı sıra Bismillahirrahmanirrahim. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni okumanız da mümkündür. Bismillahirrahmanirrahim dedikten sonra “Euzü bi kelimatillahi’t-tammati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve en yahdurun” okumanız da yine mümkündür.

Ayrıca eşler arası soğukluk için esma arıyorsanız Ya Vedud ve Ya Kaviyy isimlerini de gün içinde sık sık zikredebilirsiniz.

Eşler Arasında Soğukluk İçin Dua

Eşler arasında soğukluk için dua olarak ne okunabilir? Bu kapsamda edebileceğiniz çok sayıda dua vardır. Yukarıdakilerin yanı sıra aşağıdaki duayı okumanız da yine mümkündür:

 1. Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a
 2. En takaa alel ardi illâ biiznih. Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû
 3. Aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm. Ve lâ havle ve lâ kuvvete
 4. İlla billâhil aliyyil azîm

Eşler arasında soğukluk için dua olarak ne edilebilir diyorsanız, bunu okumanız da mümkündür. Ayrıca şunu da bilmek isteyebilirsiniz:

 1. Bismillahirrahmanirrahim. Ve ellefe beyne kulübihim
 2. Lev enfakte ma fil ardı cemian ma ellefte beyne kulübihim ve
 3. Lakinnallahe ellefe beynehum, innehu azizun hâkim
İlgini çekebilir:  Kocasının Karısına Düşkün Olması İçin Edilecek Dualar
Eşlerin Ayrılmaması İçin En Tesirli Dua
Eşlerin Ayrılmaması İçin En Tesirli Dua

Tüm bu duaları ayrılmamak için okuyabilirsiniz. Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da ellerinizi açarak da dua edebilirsiniz. Eşinizden ayrılmak istemiyorsanız hacet namazı da kılabilirsiniz. Eğer bunu nasıl kılabileceğinizi merak ediyorsanız dört rekat şeklinde şöyledir:

 1. 1. Rekat: Sübhaneke, Euzü Besmele Fatiha, Üç kere Ayete’l Kürsi, rüku ve secde
 2. 2. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas duaları edilir. Rüku secde gerçekleştirilir.
 3. 3. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde
 4. 4. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas okunur. Ardındanda rüku secde gerçekleştirilir ve  selam verilir.

Ancak iki rekat da kılınabilmektedir. Ayrıca 12 rekat kılınabildiği de rivayet edilebilmektedir. Eşlerin ayrılmaması için en tesirli dua günün her saatinde edilebilir. Ancak özellikle İslamiyet’te duaların makbul olduğu zamanlar da vardır. Bunlar geldiğinde de elinizi açarak dua etmek önerilir.

Yorum yapın