Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Rate this post

Haksızlık yapanı kahreden dua nasıl edilir, özellikle haksızlığa uğrayan kişiler tarafından sorulur. Bu gibi durumlarda beddua etmek yerine Allahü Teala’ya dua etmek önerilmektedir.

Allahü Teala her şeyi görmekte ve işitmekte olup kulunun her halinden haberdardır. Adaleti de her şeye galiptir. Eğer haksızlığa uğramışsanız edebileceğiniz pek çok dua vardır. İbn-i Sunni haksızlığa uğrayan kişiler için şu duanın edilmesini önermiştir:

 1. Ve zennûni iz zehebe mugâdıben fe zanne
 2. En len nakdire aleyhi fe nâdâ fiz zulumâti
 3. En lâ ilâhe illâ ente subhâneke innî
 4. Kuntu minez zâlimîn

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Bunun yanı sıra haksızlığa uğramışsanız edebileceğiniz farklı dualar da bulunmaktadır. Haksızlık yapanı kahreden dua nasıl edilir diyorsanız onları da bilmeniz önerilir. Bunlardan bir tanesi de aşağıda olduğu gibidir:

 1. La ilahe illallahül’azim-ül-halim
 2. La ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim
 3. La ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve
 4. Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim

Bunun yanı sıra Cuma günü yatsı namazı sonrasında kıbleye karşı oturarak çokça Ya Latif esmasını okumak da önerilmektedir. Bunun dışında gün içinde Ya Müntekim Ya Celle Celalüh esmasını okumak da önerilmektedir.

Haksızlık Yapan İçin Dua

Haksızlık yapan için dua kapsamında okunabilecek pek çok sure, dua vardır. Bunların yan ısıra bazı esmalar da yine bulunur. Ya Guddüs bunlardan bir tanesidir. Kötü huylarından kurtararak, ahlakını güzelleştirmeye olanak tanır.

Bunun yanı sıra Ya Müheymin esmasını da okumak mümkündür. Ek olarak hacet namazı da kılınabilir. Bu namaz ahirete yönelik olarak kılınabildiği gibi dünyevi şeyler için de kılınabilmektedir. Eğer haksızlığa uğramışsanız buna yönelik olarak Allahü Teala’ya el açarak dua edebilirsiniz.

İlgini çekebilir:  Stres Yapmamak İçin Okunacak Dua

Eğer daha önce bu namazı kılmamışsanız, nasıl kılındığına yönelik olarak endişelenmeniz gerekmez, çünkü oldukça kolay bir şeklide edilebilir. İki ya da dört rekat olarak kılınabilmekte olup şu şekildedir:

 1. 1. Rekat: Sübhaneke, Euzü Besmele Fatiha, Üç kere Ayete’l Kürsi, rüku ve secde
 2. 2. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde
 3. 3. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde
 4. 4. Rekat: Besmele Fatiha, İhlas Felak ve Nas, rüku secde ve selam

Bu şekilde hacet namazı da kılınabilmektedir. Ardından da hacet duası gelmektedir. Eğer isterseniz 12 rekat olarak kılınması da mümkündür.

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua
Haksızlık Yapanı Kahreden Dua

Haksızlık Yapanı Kahreden Dua Ne Zaman Okunabilir?

Haksızlık yapanı kahreden dua ne zaman okunabilir? Bu duaları günün farklı zamanlarında okumanız mümkündür. Özellikle İslamiyet’te duaların makbul olduğu zamanları kaçırmamak tavsiye edilir. Bu kapsamda,

 1. Namaz kılarken, secdedeyken ve namazlardan sonra,
 2. Kur’an-ı Kerim hatmedilince,
 3. Yağmur yağarken, Kur’an-ı kerim okunurken,
 4. Kalbinde incelik hissedildiği zaman an,
 5. Ezan okunurken, ezanla kamet arasında,

Gibi ek çok zaman aralığı yer almaktadır.

Yorum yapın