7 Defne Yaprağı Duası

5/5 - (1 vote)

7 defne yaprağı duası, özellikle dileklerin kabul edilmesine yönelik olarak sorulur. Eğer isteklerinizin Allah katında kabul edilmesini istiyorsanız, büyü ve ritüel gibi işlemlere başvurmamanız gerektiği, büyünün haram olduğu unutulmamalıdır.

Günümüzde her insanın makbul olmasını istediği dilekleri vardır. Ev, araba, aşk, iş bunlardan sadece bazılarıdır. Her şey alemlerin rabbi olan Allahü Teala’nın izniyle gerçekleştiği için sık sık dua etmeniz gerekir. Temiz bir kalp, iyi niyet her zaman önemlidir.

7 Defne Yaprağı Duası: Dua ederken kişiler emek de harcamalıdır. Örneğin ev almak istiyorsanız helalinden çalışarak para kazanmalıdır. Çalışmak istiyorsanız aktif olarak iş aranmalıdır. Emek harcarken dua ederseniz istediğiniz kısa sürede gerçekleşebilir.

58 saniyede kabul olan dilek duası nasıl edilir diyorsanız, birçok duayı edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi hacet namazıdır. Bu şu şekilde kılınmaktadır;

 1. Birinci rekat: Fatiha suresi, 3 Ayete’l Kürsi
 2. İkinci rekat: Fatiha suresi, birer İhlas, Felak ve Nas
 3. Üçüncü rekat: Fatiha suresi, birer İhlas, Felak ve Nas
 4. Dördüncü rekat: Fatiha suresi, birer İhlas, Felak ve Nas

Ancak iki rekat olarak kılınması da mümkündür. Namaz ardından dua edilmektedir. 7 Defne Yaprağı Duası

Dilek Duaları Ne Zaman Okunabilir?

İlgini çekebilir:  Süleymancıların Yemek Duası

7 Defne Yaprağı Duası: Dualarınızın makbul olmasını istiyorsanız, İslam dininde duaların makbul olduğu bazı zamanların olduğu da bilinmelidir. Bu zaman dilimlerinde şunlar yer almaktadır;

 1. Cuma günü öğle ve ikindi vakitleri arasında
 2. Ezan ve kamet arasında
 3. Namaz kılarken, secdedeyken ve namaz ardından
 4. Ezan okunduğu zamanlarda
 5. Kur’an-ı Kerim hatmedildikten sonra
 6. Hasta ve sıkıntılı zamanlarda
 7. Oruç tutarken
 8. Yağmur yağarken
 9. Mübarek gün ve gecelerde
 10. Seher vakti

Bu gibi zamanlarda yoğun şekilde dua etmek önerilmektedir.

58 Saniyede Kabul Olan Dua Ne?

5 dakikada kabul olan dua ne edilebilir? Bu kapsamda bildiğiniz tüm duaları okumanız mümkündür. Namaz kıldıktan ve Kur’an-ı Kerim okuduktan sonra da edilebilir. Kişiler dua ederken olacağına inanmalıdır.

7 Defne Yaprağı Duası: Dua ederken Esmaü’l Hüsna kullanılabilir. Dua ederken eller semaya açılmalı, tamamlandıktan sonra da yüze sürülmelidir. Alemlerin rabbi olan Allahü Teala’ya hamd edilmeli, Peygamber Efendimize de salavat getirilmelidir. Kişiler tövbe ve istiğfar da yapmalıdır.

7 Defne Yaprağı Duası
7 Defne Yaprağı Duası

Yıldırım Hızıyla Kabul Olan Dua İçin Ne Yapılabilir?, 7 Defne Yaprağı Duası

İlgini çekebilir:  Sevdiğini Geri Getirme Duası

Yıldırım hızıyla kabul olan dua için bazı öneriler de vardır. Kişilerin hayatlarını düzeltmesi, kötü davranışlarını düzeltmesi bu çerçevede tavsiye edilir. Ayrıca dil de kötülükten, kötü sözden korunmalıdır.

7 Defne Yaprağı Duası: Dualar da sadece sıkıntılı zamanlarda değil, her zaman okunmalıdır. Bu esnada kişiler inanmalıdır. Dua edilen ortamın uygun olması da tavsiye edilir. Özellikle sessiz ve yalnızsanız, daha rahat dua okunabilir.

Ayrıca gusül ve normal abdest yoksa önceden alınması, uygun bir şekilde erkeklerin de kadınların da giyinmesi önerilir. Tüm bunlara özen gösterilmelidir. Aşk Duaları konusunda da bilgi sahibi olmak için bakabilirsiniz

Yorum yapın