7 Uyurların İsimleri Uyku Duası

5/5 - (1 vote)

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası – Kıtmir duası nasıl okunur?  Uyku sorunları çekenler bunun nasıl üstesinden gelebileceğini düşünür. Bu dua da okuyabileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Kıtmir duasının anlamı incelendiğinde, duayı okuyan kişinin hem kendisini hem de sevdiklerini zarardan, ziyandan ve kötü şeylerden korumasını Allahü Teala’dan istediği görülmektedir. Peki, 7 Uyurların İsimleri Uyku Duası nasıl okunur?

Bu dua içerisinde Ashab-ı Kehf’in isimlerine yer verilmektedir. Bu kişiler 7 uyurlar olarak da adlandırılmakta olup isimleri şöyledir;

 1. Debernuş
 2. Sazenuş
 3. Kefestetayuş
 4. Yemliha
 5. Mekselina
 6. Meselina
 7. Mernuş

Bunların dışında kıtmir adlı bir köpek de vardır. Eğer nasıl okuyabileceğinizi bilmiyorsanız, internetten kolay bir şekilde bulabilir ve okuyabilirsiniz.

Mucize Geri Döndürme Duası yazısı da ilginizi çekebilir.

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası Nedir?

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası – 7 uyurlar Hristiyan oldukları için zulme uğrar ve idama mahkum edilirler. Bu nedenle yukarıda ismini verdiğimiz kişiler de kaçarak bir mağaraya saklanır. Burasının Türkiye’de Mersin’de, Yedi Uyurlar Mağarası olduğu söylenir. Ancak farklı konumlarda da yine mevcuttur.

Yedi uyurlar mağaraya girdikten sonra uykuya dalar. Burada 200 yıldan daha da fazla bir süre uyur ve bir süre sonra uyanırlar. Acıktıkları için aralarından birine para vererek, şehre yemek almak için yollarlar.

Ancak söz konusu kişi paranın artık geçerli olmadığını ve çok eskide kaldığını fark eder. Ayrıca çarşıda gördüğü herkesin de Hristiyan olduğunu görür. Sonra tüm bu olanları bir psikoposa anlatır. Din adamı da bunun bir mucize olduğunu söyler.

Kıtmir Duasının Faziletleri Neler?

Eğer daha iyi bir şekilde uyumak istiyorsanız, Kıtmir duası düzenli bir şekilde okuyabileceğiniz dualardan bir tanesidir. Düzenli olarak okursanız Allah’ın izniyle daha iyi bir şekilde uyumanız mümkündür. Ayrıca şu gibi faziletleri de yine yer almaktadır;

 1. Yangından kaçmaya yardımcı olur.
 2. İstenmeyenlerden kurtulmaya olanak tanır.
 3. İstenenlere ulaşmak için okunur.
 4. Ağlayan çocukları sakinleştirmek üzere okunabilir.
 5. Zenginliğe ulaşmak için okunabilir.
 6. Ticaret, tarım gibi alanlarda bereket için okunabilir.
İlgini çekebilir:  Yıldız Düşüklüğü İçin En Tesirli Dua

Bu bakımdan kıtmir duası faziletleri oldukça fazladır. Bu bakımdan oldukça faziletlidir. Düzenli bir şekilde ederseniz bu gibi faziletlerini görmeniz mümkündür. Dolayısıyla uykunun dışında faziletleri oldukça fazlladır.

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası
7 Uyurların İsimleri Uyku Duası

7 Uyurların İsimleri Uyku Duası Kıtmir Ne Zaman Edilebilir?

Kıtmir duası günün her zamanında, aklınıza geldikçe edilebilecek bir duadır. Ancak tavsiye edilen bazı zamanlar da vardır. Özellikle Cuma günleri uygun ve faziletli görülmektedir. Ayrıca İslam dininde duaların makbul olduğu bazı zamanlar da vardır;

 1. Cuma günü öğle ve ikindi arası
 2. Recebin ilk gecesi
 3. Namazlardan sonra
 4. Ramazan gün ve geceleri
 5. Oruç tutulurken
 6. Bayram geceleri
 7. Şabanın 15. Gecesi
 8. Kur’an-I Kerim hatmedildikten sonra
 9. Hasta veya sıkıntılı zamanlarda

Bu gibi zamanlar, duaların makbul olduğu anlardır. Tüm bunları bilerek dua ederseniz Allah’ın izniyle sonuçlarını kısa sürede alabilirsiniz.

Yorum yapın