Soğutma Duası

5/5 - (1 vote)

Soğutma duası nasıl edilebilir? İnsanlar bazı kişilerin kendisinden uzakta kalmasını isteyebilir. Bunun sebepleri her zaman farklılık gösterir. Bu gibi hallede ne yapılabileceği sıklıkla kişiler tarafından düşünülür.

Her şeyi yaratan, alemlerin rabbi olan Allahü Teala olup her şey onun izniyle olur. Eğer bir muradınız varsa ona ellerinizi açarak yakarmanız mümkündür. Eğer bir kişinin sizden uzak olmasını istiyorsanız da ona dua edebilirsiniz.

Ancak hangi duaları etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız ve buna karşı ne yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bildiğiniz tüm duaları okuyabilirsiniz. Soğutma duası okumak istiyorsanız ilk olarak gusül abdesti ve normal abdest alabilir, ardından Kur’an-ı Kerim okuyarak sonrasında dua edebilirsiniz.

Soğutmak İçin Dua Hangi Hallerde Okunabilir?

Peki, soğutma duası ne gibi hallerde okunabilir? Bu dua farklı durumlarda edilebilir. Bunlardan bazılarını şu şekilde göstermek mümkündür;

  1. Maddi ya da manevi yönden kişilere zarar veren kötü insanları uzak tutmak, onlardan kurtulmak için
  2. Başına musallat olan, kendine rahatsızlık veren kişileri uzaklaştırma için
  3. İstenmediği halde ısrarlı bir şekilde evlilik talebi edenleri uzaklaştırmak için
  4. Sadece kendi çıkarlarını düşünen insanları uzaklaştırmak için
  5. Kötü, olumsuz ahlaka sahip kişileri uzakta tutmak için
  6. Sevilmeyen kişileri uzakta tutmak için

Soğutma duası tüm bu hallerde edebileceğiniz bir duadır. Bu yönüyle çok yönlü bir yapısı yer alır. Günün farklı bir zamanlarında edebilir, böylece Allah’ın izniyle muradınıza kavuşabilirsiniz.

Soğutma Duası Nasıl Edilir?

Eğer nasıl soğutma duası edilir diyorsanız, bildiğiniz tüm duaları bu bakımdan edebilirsiniz. Ayrıca farklı duaları da okuyabilirsiniz. Bunlardan biri besmele-i şerif ile başlayan ve şu şekilde devam eden duadır;

  1. El Mani esması ve Tur suresi 48. Ayet
  2. El Cebbar esması ve Kehf suresi 78. Ayet
  3. El Hakim esması ve Fatır suresi 2. Ayet
İlgini çekebilir:  Sizinle Uğraşan Birinden Kurtulmak İçin Dua

Ayrıca Ya Mani dedikten sonra kale haza firaku beyni ve beynik se ünebbiüke bi tevili ma lem testeti aleyhi sabra duasını da bunun için okuyabilirsiniz.  Ya Cebbar dedikten sonra da Vasbir li hükmi rabbike fe inneke bi ayunina ve sebbih bihamdi rabbike hine teküm duasını da edebilirsiniz.

Bunlara ilave olarak Ya Hakim ardından Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim badih ve hüvel azizül hakim esmasını da yine edebilirsiniz.

Bunların hepsi kısa olduğu için zorluk çekmeden ezberleyebilirsiniz. Soğutma duası da böylece edebilirsiniz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir: Köpek Gibi Pişman Etme Duası

Soğutma Duası
Soğutma Duası

Uzaklaştırma İçin Dua

Soğutma duası ile istemediğiniz kişileri sizden ya da sevdiklerinizden uzakta tutabilirsiniz. Bunun içine yer alan El Mani esması, dilediğini engelleyen demektir. El Cebbar esması ise dilediği zor kullanarak yapabilen anlamına gelir. Yüce Allah’ın gücünün her şeyin üzerinde olduğunu, tüm istediklerini yapabileceklerini ifade eder.

El-Hakim esması ise hüküm verenlerin en büyüğü demektir. Eğer soğutma duası edecekseniz öncesinde abdest almak da unutulmamalıdır. Gusül abdesti de alınmalıdır. Soğutma duasını ettikten sonra İhlas Suresi ve Fatiha suresi de yine okunmalıdır.

Eğer düzenli bir şekilde, temiz bir kalple ederseniz Allah’ın izniyle sonuçlarınızı da en kısa süre almanız mümkündür.

“Soğutma Duası” üzerine bir yorum

Yorum yapın