Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua

Rate this post

Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua dahil farklı hocalara yönelik olarak sıklıkla sorulur. Zira evlenen kişiler doğal olarak eşleri ile arasında tartışma çıkması ve aralarının bozulmasını istemez. Ne var ki pek çok sebepten dolayı bu tür durumlar yaşanabilir.

Eğer bu gibi durumlarda neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, ellerinizi açarak alemlerin rabbi olan yüce Allah’a dua edebilirsiniz. Bu kapsamda hangi duaları edebileceğinizi düşünüyorsanız bildiğiniz tüm dualar okunabilir.

Ayrıca Kur’an-ı Kerim okuyabilir, bundan sonra ellerinizi açarak da dua edebilirsiniz. Sabah, Öğle, İkindi, Akşam ve Yatsı namazlarından sonra da dua ederek bunun için de yakarabilirsiniz. Peki, Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua hangisidir?

Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua

Eşler arasını düzeltmek için dua Nihat Hatipoğlu dahil birçok hocaya yönelik olarak düşünülür. Bu gibi istekleriniz varsa, 100 kere El-Vedud esmasını okumanız mümkündür. Bunun yanı sıra 21 kere Duha da edebilirsiniz. Bunun okunuşu şöyledir:

  1. Ved duhâ. Vel leyli izâ secâ. Mâ veddeake rabbuke ve mâ kalâ. Ve lel âhıratu hayrun leke minel ûlâ. Ve le sevfe yu’tîke rabbuke fe terdâ.
  2. E lem yecidke yetîmen fe âvâ. Ve vecedeke dâllen fe hedâ. Ve vecedeke âilen fe agnâ. Fe emmâl yetîme fe lâ takher.
  3. Ve emmâs sâile fe lâ tenher. Ve emmâ bi ni’meti rabbike fe haddis

Bunların yanı sıra Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua olarak El-Vacid esmasını da günlük olarak okumaya devam edebilirsiniz. Her ne kadar zor gibi dursa da kolay bir şekilde ezberleyebilir, böylece düzenli bir şekilde okuyabilirsiniz. Buna ek olarak aşağıda yer alan duayı da buna yönelik olarak etmeniz mümkündür:

  1. Allahümme aslih lî dinîyellezî hüve ‘ismetu emrî ve aslih lî
  2. Dünyâyelletî fîhâ meâşî ve aslih lî ahiretiyelletî fîhâ meadî, vec’alil hayâte ziyâdeten
  3. Lî fî külli hayrin, vec’alil mevte râhaten lî, min külli şerrin
İlgini çekebilir:  Evlenmek İsteyenlerin Kısa Zamanda Evlenmeleri İçin Dualar

Tüm bunları düzenli olarak okursanız Allah’ın izniyle aranız her zaman iyi olabilir.

Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua
Nihat Hatipoğlu Eşler Arasını Düzeltmek İçin Dua

Kavgalı Eşler İçin Okunacak Dua

Kavgalı eşler için okunacak dua oldukça fazladır. Bunun için neler edilebileceğini merak ediyorsanız, yukarıdaki duaların her birini etmeniz mümkündür. Ayrıca aşağıdaki duayı da bunun da okuyabilirsiniz:

  1. Elhamdülillêhillezî yümsiküssemêvêtisseb’a en takaa alel ardi illâ biiznih
  2. hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm ve lâ havle ve lâ kuvvete
  3. illâ billâhil aliyyil azîm

Tüm bunları düzenli olarak okumak önerilir. Eğer ne zaman okuyabileceğinizi merak ediyorsanız günün herhangi bir zamanında okunabilir. Tüm bunların yanı sıra farklı zaman aralıkları da bulunmaktadır. Özellikle İslamiyet’te duaların kabul olduğu bazı zaman aralıkları mevcuttur. Tüm bunları bilmek, geldiği zaman kaçırmadan ellerinizi açarak dua etmeniz gerekir.

Video kaynağı

Yorum yapın